Спеціальні потреби

Другими в черзі на щеплення від COVID-19 у США мають бути особи старше 75 років та працівники високої групи ризику - експерти


Фото: рефрижератор з вакциною компанії Moderna
Фото: рефрижератор з вакциною компанії Moderna

Особи старше 75 років а також працівники життєво важливих професій, які постійно контактують з іншими людьми - вчителі, поліцейські, пожежники, службовці пенітенціарної системи, продавці у продовольчих магазинах - мають отримати вакцину від COVID-19 наступними.

Таку рекомендацію затвердила в неділю дорадча експертна група при Центрах США з контролю над захворюваннями (CDC). Дорадча група проголосувала за таку черговість розподілу вакцини 13 голосами «за» і 1 «проти».


«Це рішення для мене було справді складним, - заявив член дорадчої групи і педіатр Каліфорнійського університету д-р Пітер Шилагій, пише NPR. - Я хотів би, щоб всі отримали вакцину вже сьогодні».

«Хочу відзначити, що особі старше 75 років складають 8% населення і 25% госпіталізацій, смертність серед них висока, - наводить CNBC слова д-ра Кетрін Полінг, члена дорадчої групи. - Працівники життєво важливих професій, які постійно контактують з людьми, наражаються на великий ризик зараження. Серед них багато представників расових та етнічних меншин, серед яких також висока частка госпіталізацій».

У США вже розпочалась вакцинація мешканців геріатричних пансіонатів а також медпрацівників, які постійно контактують із хворими.

В рамках першої фази, яка, за планами, триватиме до лютого 2021 року, щеплення зроблять 100 мільйонам американців, що становить майже третину населення США. До категорії, яку має охопити други хвиля першої фази щеплень, належить 49 мільйонів американців, вказують експерти.

В лютому, згідно з планами, може розпочатись третя хвиля першої фази розподілу вакцини у США. В рамках цієї фази вакцину, за очікуваннями, можуть отримати особи віком старше 65 років, представники життєво важливих професій, які не перебувають у постійному контакті з людьми, включаючи будівельників, працівників пошти, сфери переробки відходів, перевезення вантажів, харчової промисловості.

Дивіться також: У США почалися поставки вакцини від COVID-19 компанії Moderna. Відео

У США почалися поставки вакцини від COVID-19 компанії Moderna. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:30 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG