Спеціальні потреби

У США розпочався другий раунд щеплень від COVID-19. Команда Байдена говорить про прискорення вакцинацій


Працівники сфери охорони здоров’я США, які отримали першу дозу вакцини від COVID-19 виробництва Pfizer/BioNTech після її затвердження в грудні, зараз проходять вакцинацію другою дозою. Саме дві дози вакцини Pfizer зроблені з інтервалом у 21 день надають 95% захист від COVID-19, згідно з дослідженнями. Вакцини компанії Moderna, яка також отримала схвалення для використання в надзвичайних умовах у США, передбачає проведення двох щеплень з різницею у 28 днів.

Захист від вірусу є важливим для медпрацівників, які вже продовж 11 місяців виконують свою роботу в умовах підвищеного ризику, говорить пресі президент лікарні Renown Health у Неваді, де другий раунд вакцинацій розпочався у п‘ятницю. «Щеплення фінальною дозою вакцини є важливою віхою в пандемії, це приносить відчуття надії, полегшення всім нам у Renown», - говорить Тоні Слонім.

Лікарня PeaceHealth у штаті Вашингтон провела більше 3 000 вакцинацій другою дозою вакцини, пишуть ЗМІ.

Першу дозу вакцини отримали більше 6,7 мільйона американців, заявляють Центри США з контролю над захворюваннями. Все ж, це не відповідає початковим планам американського уряду провести 20 мільйонів щеплень ще до кінця 2020 року.

Новообраний президент США Джо Байден заявив про плани його команди значно прискорити вакцинацію від COVID-19. Очікується, що він озвучить деталі свого плану вже наступного тижня.

Однак, повідомлення команди Байдена про те, що він може змінити політику теперішньої адміністрації США і не резервувати мільйони доз для другого раунду вакцинацій, вже стали предметом критики.

Оглядачі вважають надто ризиковим припущення, що компанії зможуть вчасно виробити достатню кількість вакцин, щоб вчасно провести другий раунд.

Деякі урядовці висловили побоювання стосовно того, що другий раунд доз для вакцинацій не прибуде вчасно. Губернатор штату Нью-Йорк Ендрю Куомо вважає, що лікарні самі можуть почати резервувати другі дози вакцини, якщо цього не робитиме уряд.

Також представники Ініціативи з вакцинацій адміністрації Трампа «Космічна швидкість» заявили, що резервувати дози вакцини важливо, щоб забезпечити, що кожен хто отримав перше щеплення, гарантовано отримає і другу дозу вакцини.

В команді Байдена запевнили в спроможності забезпечити вчасну вакцинацію. «Ми віримо, що виробники можуть виробити достатньо вакцин, щоб вчасно провести щеплення другою дозою», - заявила Джен Псакі, номінантка на посаду прес-секретаря Білого дому. Вона пояснила, що президент може використати свої повноваження в рамках оборонного закону і вказати провести виробництво.

Прибічники розширення вакцинацій вказують на подальше поширення епідемії у США, де впродовж минулого тижня реєстрували приблизно 247 000 випадків нових заражень за добу.

Дивіться також: Як у США намагаються пришвидшити процес вакцинації населення. Відео

Як у США намагаються пришвидшити процес вакцинації населення. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:03 0:00

XS
SM
MD
LG