Спеціальні потреби

МВФ: необхідна повна домовленість щодо дій перед переглядом програми з Україною


Крісталіна Георгієва
Крісталіна Георгієва

Експерти говорять про загрозу покриття дефіциту бюджету України за рахунок «друкування грошей»

«Повна домовленість щодо дій необхідна перед переглядом програми». Так прокоментувала директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва свою розмову з президентом України Володимиром Зеленським.

В своєму дописі у Twitter вона назвала розмову конструктивною і заявила, що серед питань обговорювались незалежність центрального банку та зусилля з подолання корупції.

Зеленський більш оптимістично відгукнувся про розмову.

«Наші команди мають міцну довіру й тісно працюють, щоб якнайшвидше прийняти місію МВФ», - написав він у Twitter.

Експерти на Заході скептично поставились до шансів України отримати гроші МВФ в найближчому майбутньому.

Андерс Аслунд, експерта американського аналітичного центру «Атлантична рада» висловив сумнів у тому, що місія МВФ прибуде до України до кінця року.

Під час візиту голови НБУ Кирила Шевченка до США було піднято чотири основні питання співпраці, наголосив Аслунд в коментарі «Голосу Америки».

Британська економіста з Oxford Economics Євгенія Слепцова назвала поїздку голови НБУ Кирила Шевченка до Вашингтона «повним фіаско»

«Були підняті чотири питання - всі в галузі структурної реформи: по-перше, чи центральний банк незалежним, а оскільки було звільнено його керівництво, це очевидно не так, і він залежить від президента та його офісу. По-друге, це питання корпоративного управління, де відбулась низка погіршень, були прийняті деякі кроки для покращення, але їх не достатньо. Відтак, є велика проблема з верховенством права і судовою реформою, яка загальмувала. І нарешті питання антикорупційного механізму, який був знищений Конституційним судом», - заявив Аслунд.

Британська економіста з Oxford Economics Євгенія Слепцова назвала поїздку голови НБУ Кирила Шевченка до Вашингтона «повним фіаско» і припустила, що НБУ може вдатись до «друкування грошей» для фінансування дефіциту бюджету «надаючи рефінансування банкам, щоб вони купували ОВДП на біля 150 мільярдів гривень».

Слепцова також назвала загрози для антикорупційної системи в Україні «останнім гвіздок у домовину шансів швидко поновити співпрацю з МВФ».

Еліна Рибакова з американського Міжнародного інституту фінансів привернула увагу до того, наскільки багато тривожних повідомлень надходило останнім від колишніх та теперішніх посадовців НБУ, навівши лише деякі заголовки: «Зеленський сказав мені піти», «Троянський кінь в НБУ», «Кредит довіри з МВФ потрібно буде відбудовувати з нуля».

9 червня МВФ затвердив програму stand by для України. Перший транш у 2,1 мільярда Україна отримала майже відразу. Від наявності програми МВФ також залежить інше міжнародне фінансування України.

Дивіться також: Голова НБУ Кирило Шевченко про перемовини з МВФ у Вашингтоні. Ексклюзивне інтерв’ю. Відео

Відео - найголовніше

У центрі Нью-Йорка підняли український прапор. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:32 0:00
XS
SM
MD
LG