Спеціальні потреби

Facebook: акаунти Трампа відключено на 2 роки


Американський соцмедійний гігант Facebook оголосив, що відключення акаунтів колишнього президента США Дональда Трампа у Facebook та Instagram триватиме два роки, що є найбільшим можливим покаранням для учасника соцмережі.

Facebook, а також інші соцмережі, включно з Twitter та YouTube обмежили акаунти Трампа в січні, після заворушень, які призведи до штурму будівлі парламенту в американській столиці. Тоді Трамп розмістив дописи, які можна було розцінити як підтримку дій натовпу.

«З огляду на серйозність обставин, які призвели до призупинення допуску для пана Трампа, ми переконані, що його дії становили значне порушення наших правил, яке заслуговує на найвище можливе покарання згідно з новими протоколами дотримання правил. Ми зупиняємо його акаунти на два роки, починаючи з дати першої зупинки 7 січня цього року», - заявив Нік Клегг, віце-президент з глобальних питань Facebook.

Після закінчення цього строку, Facebook проведе оцінку ризиків і може поновити роботу акаунтів Трампа.

«Ми оцінимо такі зовнішні фактори, як випадки насильства, обмеження на мирні зібрання та інші індикатори громадянського неспокою», - заявив Клегг.

Якщо ризики будуть високими, компанія може подовжити заборону акаунтів.

Минулого місяця Наглядова рада Facebook, орган створений компанією в 2020 році, який має значні повноваження, щоб розглядати скарги проти соцмережі, назвала виправданим рішення соцмережі заблокувати акаунт Трампа після подій 6-го січня. У рішенні Ради йшлося про те, що своїми заявами про масштабне шахрайство на виборах президента США, Трамп «створив середовище, яке уможливило серйозний ризик насильства».

Дивіться також: ООН: глобальні ціни на продовольство наближаються до десятилітнього максимуму

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG