Спеціальні потреби

Захист прав жінок в Афганістані викликає занепокоєння


Жінки в Афганістані під час святкування Міжнародного жіночого дня 7 березня 2021 року
Жінки в Афганістані під час святкування Міжнародного жіночого дня 7 березня 2021 року

Талібан шокував світ цими вихідними, бо повернув владу над афганською столицею, захопивши майже усі 34 провінції трохи більше ніж за тиждень, пишуть в статті для «Голосу Америки» Аяз Гул та Аїша Танзім.

Їхнє блискавичне просування в основному стало результатом здебільшого неочікуваної здачі та відступу перед лицем нападів талібів, навчених США афганських сил безпеки, вказує влада США.

Афганські жінки отримують продовольчу допомогу від ООН, квітень 2020 року
Афганські жінки отримують продовольчу допомогу від ООН, квітень 2020 року

Захист прав жінок становить особливе занепокоєння. В понеділок генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш закликав Талібан захистити «здобуті важкою працею права афганських жінок та дівчат».

Жінки - ведучі новин ведуть мовлення на основних телевізійних станціях Афганістану без перерви. Вони покривають голову тканиною, або хіджабом.

Шахін заявив, що Талібан оголосив у вівторок про «загальну амністію» для всіх, включаючи урядовців і заклика їх повернутись на роботу.

Ситуація в Кабулі

Мешканці міста Кабул заявили, що життя повертається до норми.

Журналістка приватного каналу Tolo News у репортажі з вулиці, відзначила, що на вулицях міста мало жінок. Вона заявила, що жінки бояться невідомості.

Однак, з решти території Афганістану надходять повідомлення, про надзвичайні ситуації. Жінки скаржаться на залякування з боку Талібану, Шахін видкинув такі повідомлення як необґрунтовані.

Талібан також створив так звану Комісію для скарг в Кабулі.

Протягом свого першого перебування при владі, з 1996 по 2001 роки, Талібан здійснював керівництво за суворою інтерпретацією Шаріату. В країні відбувались страти, злодіям ампутували кінцівки, жінкам забороняли працювати чи вчитись і змушували носити бурку.

У вівторок з кабульського аеропорту поновились евакуаційні перельоти. Також до Кабула прибув Амір Хан Муттакі, керівник Талібану. Він провів зустрічі з колишнім президентом Хамідом Карзаєм та Абдуллою Абдуллою, очільником Афганської ради національного примирення.

Дивіться також: Президент афганської громади в Україні радить українцям винести уроки з поразки демократії в його рідній країні. Відео

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG