Спеціальні потреби

США, ЄС засудили рішення суду РФ щодо «екстремістських організацій»


Російський опозиціонер Олексій Навальний
Російський опозиціонер Олексій Навальний

США, ЄС засудили рішення, прийняте російським судом, який назвав «екстремістськими» три організації пов‘язані з російським опозиціонером Олексієм Навальним, який перебуває в ув‘язненні в Росії.

Це рішення «наражає працівників, волонтерів та тисячі прихильників в Росії на ризик кримінального переслідування та ув‘язнення за втілення основоположних прав людини, гарантованих російською Конституцією а також ще більше обмежує здатність кандидатів від опозиції балотуватись на вересневих виборах у Думу», - заявив речник Держдепу США Нед Прайс.

«Цими діями Росія фактично кримінулізувала один з небагатьох незалежних політичних рухів, що залишився», - додав він.

Прайс закликав Росію не зловживати визначенням «екстремізму», припинити репресії проти Навального та його прихильників а також поважати міжнародні зобов‘язання, права людини та основоположні свободи.

У відповідній заяві Європейський Союз також засудив рішення російського суду і назвав його «необґрунтованим» та спрямованим на утиск політичної опозиції. «Вчорашнє рішення Московського суду назвати організації Олексія Навального «екстремістськими групами» є найбільш серйозним кроком, зробленим на тепер, з боку Російського уряду з метою придушення незалежної політичної опозиції», - йдеться в заяві урядів 27 країн-членів ЄС.

Дивіться також: Європейський парламент остаточно погодив запровадження цифрових вакцинних паспортів для громадян ЄС. Відео

Відео - найголовніше

Імунітет "трійки" у розслідуванні злочинів агресії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:12 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG