Спеціальні потреби

Командувач сил США в Афганістані пішов із посади


Генерал Скотт Міллі під час церемонії, Кабул, Афганістан, 12 липня
Генерал Скотт Міллі під час церемонії, Кабул, Афганістан, 12 липня

Церемонія, що відбулась в Кабулі в понеділок, стала символічним завершенням майже 20-річної військової присутності США в Афганістані.

Командувач силами США в країні генерал Скотт Міллер, який очолював операцію з 2018 року, пішов із посади і передав управління операцією генералу Франку МакКензі.

Генерал Кеннет Маккензі отримує прапор місії США в Афганістані від генерала Скотта Міллі
Генерал Кеннет Маккензі отримує прапор місії США в Афганістані від генерала Скотта Міллі

МакКензі провадитиме керівництво із штабу Центрального командування у Флориді, США, і зосередиться на підтримці місцевих сил безпеки.

«Я знаю, що народ Афганістану буде в моєму серці і в моїх думках решту мого життя», - заявив Міллі під час церемонії.

Після того, як США розпочали виведення військ з країни, таліби розширили свій контроль в країні, повідомляють ЗМІ. У своїй промові Міллер закликав талібів припинити насильство: «Насильство, яке відбувається, суперечить волі афганського народу і має припинитись. Я сказав їм [талібам], що для військових сил важливо позначити умови мирного і політичного врегулювання в Афганістані».

Згідно з планом президента США Джо Байдена, американські війська мають залишити країну до 11-го вересня. США планують залишити в Афганістані контингент для забезпечення охорони аеропорту а також дипмісії, раніше повідомляли в Пентагоні.

За даними АР, приблизно 650 американських військових можуть залишитись для підтримки безпеки посольства США в Кабулі, і ще декілька сотень можуть залишитись для захисту аеропорту в Кабулі. The New York Times повідомляє, що в довгостроковій перспективі, безпеку аеропорту забезпечуватимуть сили Туреччини.

США заявили, що продовжуватимуть підтримувати афганських військових і після виведення сил. НАТО також планує продовжити проводити навчання для сил безпеки країни.

Дивіться також: В ООН обговорили стратегії боротьби із неправдивою інформацією в інтернеті. Відео

XS
SM
MD
LG