Спеціальні потреби

Білорусь відкликає посла з ЄС та виходить із Східного партнерства. В опозиції рішення назвали незаконним


В понеділок Олександр Лукашенко оголосив про заходи у відповідь на новий пакет санкцій, оголошений ЄС минулого тижня, який, зокрема, включав обмеження проти основного експортного підприємства країни - виробника калію.

Заходи включають, зокрема, відкликання посла ЄС з країни, запровадження обмеження на в‘їзд для посадовців ЄС, які на думку уряду Лукашенка, брали участь у складанні санкцій, а також звернення до посла ЄС із запитом полишити Білорусь. Також Лукашенко оголосив про припинення участі країни в програмі Східного партнерства з ЄС.

Опозиція та оглядачі розкритикували рішення Лукашенка.

«Лукашенко не є легітимним президентом і не має повноважень приймати такі рішення», - твітує Франак Вячорка, радник лідерки білоруської опозиції Світлани Тихановської.

Вячорка назвав звернення до посла ЄС полишити Білорусь «помстою з боку режиму за його [посла] рішучу підтримку політичних в‘язнів».

Колишній міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічус також назвав незаконним рішення Лукашенка припинити участь Білорусі у Східному партнерстві.​ «Участь Білорусь не зупинять будь-які незаконні рішення. Народ цієї країн - єврпейціі і вони довели це світові», - твітує експерт.

Влада Білорусі також оголосила про намір припинити співпрацю з реадмісії незаконних мігрантів. Раніше посадовці Литви звинувачували Білорусь в тому, що та відкрила шлях для нелегальних імігрантів. В інтерв‘ю агентству Delfi опублікованому 27 червня міністр внутрішніх справ Литви Агне Білотайте заявила про те, що Литва має докази участі білоруських прикордонників у організації незаконної міграції. Вона додала, що іммігранти сплачують до 15 000 доларів за перевезення через кордон.

ЄС, США та Велика Британія запровадили санкції щодо Білорусі після примусової посадки в Білорусі літака компанії RyanAir а також арешту опозиційного блогера Романа Протасевича та Софії Сапеги в травні. Минулого тижня Протасевича та Сапегу було переведено під домашній арешт.

Дивіться також: Романа Протасевича та Софію Сапегу перевели із СІЗО КДБ Білорусі під домашній арешт. Відео

XS
SM
MD
LG