Спеціальні потреби

США розслідують поширення проблем зі здоров‘ям серед дипломатів у Відні - AP


Адміністрація Байдена розслідує поширення таємничих проблем зі здоров‘ям серед американських дипломатів та інших урядовців у Відні, в Австрії. Про це посадовці США повідомили у п‘ятницю, пише АР.

«У співпраці з нашими партнерами в уряді США, ми ретельно розслідуємо повідомлення стосовно можливих медичних випадків невідомого походження в громаді посольства США у Відні, - наводить АР слова посадовця Держдепу. - Всі співробітники, які повідомили про можливі медичні випадки невідомого походження, отримали негайну і відповідну увагу та догляд».

Міністерство закордонних справ Австрії заявило в суботу, що воно вивчає повідомлення про можливі радіочастотні напади на дипломатів, повідомляє Reuters. «Ми дуже серйозно сприймаємо ці повідомлення і, відповідно до нашої ролі країни перебування, співпрацюємо з установами США для того, щоб у цьому розібратись», - заявили в міністерстві.

Першим про випадки симптомів у більше ніж 20 американських посадовців у Відні повідомило видання New Yorker.

Симптоми, про які йдеться, подібні до випадків, що фіксувались серед американських дипломатів на Кубі в 2016 - 2017 роках і включають головний біль, головокружіння та пошкодження головного мозку, подібні до струсу мозку, пише АР. Дехто вважає, що ці проблеми виникли в результаті нападу з використанням мікрохвиль та радіохвиль.

В статті використано матеріали АР, Reuters.

Дивіться також: Антиурядові протести на Кубі - які причини й що про це думають кубинці в Україні? Відео

XS
SM
MD
LG