Спеціальні потреби

Столтенберґ: Агресивні дії Росії спонукали НАТО до найбільшого посилення безпеки з часів Холодної війни


Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ

У відповідь на агресивну політику Росії, НАТО провело найбільше посилення колективної безпеки з часів Холодної війни. Про це генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ заявив, виступаючи на конференції в Атлантичній раді у понеділок.

В понеділок та вівторок Столтенберґ перебуває у США з візитом. Це перша подорож генсекретаря НАТО до США з часів початку пандемії.

Останнім часом Росія проводить низку агресивний дій, заявив Столтенберґ, коментуючи політику НАТО щодо Росії, і «ця модель агресивних дій - від військових до гібридних кіберінструментів викликає велике занепокоєння всіх союзників НАТО».

У відповідь НАТО надає політичну та практичну підтримку партнерам, як-от Україні та Грузії, зауважив генсек.

«Але ми також здійснили найбільше посилення колективної безпеки з часів закінчення Холодної війни. До цього спонукали агресивні дії у 2014 році, коли Росія анексувала Крим», - додав він.

Зараз, наголосив посадовець, НАТО має 4 боєздатні бойові групи на Сході Альянсу: «Раніше такого ніколи не було. Це повністю нове». Також НАТО збільшило присутність в Балтійському та Чорному морях і посилило боєготовність сил.

«Загалом, це становить чітку та потужну відповідь союзників НАТО на агресивні дії Росі», - зауважив посадовець.

Столтенберґ наголосив на двовекторному підході НАТО до Росії, який включає вияв сили та непохитності у поєднанні з готовністю до діалогу.

Коментуючи заяву Путіна про те, що Росія може повторити дії Білорусі щодо літака Ryanair, Столтенберґ назвав «обурливими» примусову посадку літака, який перелітав з однієї країни НАТО до іншої країни НАТО а також арешт білоруського опозиціонера. Раніше НАТО засудили дії Білорусі.

«Це порушення фундаментальних, базових норм та правил», - додав Столтенберґ. Він закликав до незалежного міжнародного розслідування інциденту і привітав дії США, Великої Британії та ЄС із введення санкцій проти режиму Лукашенка.

«Це надсилає сигнал будь-кому, хто роздумує над скоєнням чогось подібного», - наголосив він.

Дивіться також: Ексклюзивне інтерв’ю із командою нової стрічки "Мінськ". Відео

Ексклюзивне інтерв’ю із командою нової стрічки "Мінськ". Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:49 0:00


.

XS
SM
MD
LG