Спеціальні потреби

Регулятор США підтвердив безпечність та ефективність вакцини Johnson & Johnson


Вакцина від COVID-19, розроблена компанією Johnson & Johnson, відповідає вимогам з ефективності та безпеки, необхідним для реєстрації для використання у надзвичайних умовах пандемії у США. Таку оцінку оприлюднила Адміністрація США з контролю за медикаментами на продуктами харчування (FDA) у середу.

Вакцина Johnson & Johnson показала 66% ефективності у запобіганні появі важких та помірних симптомів COVID-19 і 85% у запобіганні важкому перебігу хвороби. Дослідження охопило більше 44 000 людей у США, Латинській Америці та Південній Африці. Найвищу ефективність вакцина показала у США - 72% і найнижчу, 57%, в Південній Африці, де поширено більш заразний штам коронавірусу.

На відміну від вже зареєстрованих у США вакцин від COVID-19 компаній Moderna та Pfizer, щеплення вакциною від Johnson & Johnson передбачає введення однієї, а не двох доз вакцини, вакцина також менш вибаглива щодо умов зберігання.

Комітет експертів FDA планує у п’ятницю розглянути можливість реєстрації вакцини США. Якщо вакцину буде затверджено, J&J планує негайно доставити перші 4 мільйони доз до США і ще 100 мільйонів до кінця червня.

Дивіться також: Верховний суд США підтвердив дозвіл на передачу податкових декларацій Дональда Трампа прокурорам Нью-Йорка. Відео

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG