Спеціальні потреби

«Північний потік-2» - серед питань візиту радника Держдепу до Києва


Західні експерти коментують повідомлення про можливу домовленість США та Німеччини стосовно газогону

Радник Державного департаменту США Дерек Чолле 20-21 липня перебуватиме у Києві, а з 21 по 23 липня - у Варшаві, повідомили в Держдепі.

Серед тем візиту - «Північний потік-2», енергобезпека та реформи, йдеться в повідомленні американського дипломатичного відомства.

В Києві Чолле планує зустрітись з українськими високопосадовцями і обговорити питання «підтримки з боку США для зусиль України з протистояння російській агресії та подальше втілення економічних та антикорупційних реформ». Також заплановані зустрічі з діловою спільнотою.

Раніше, посилаючись на поінформовані джерела, Reuters повідомив про можливі плани США та Німеччини вже цими днями оголосити про домовленість стосовно «Північного потоку-2». За інформацією видання, домовленість дозволить уникнути запровадження американських санкцій проти компанії Nord Stream AG та її керівника а тако передбачатиме зусилля з компенсації України втрат, які може спричинити проект.

Проблематично формулювати «Північний потік-2» як щось, що можна вирішити двосторонньою «домовленістю» США та Німеччини
Бенджамен Шмітт

Експерти на Заході критично відгукнулись щодо можливості такої домовленості.

«Проблематично формулювати «Північний потік-2» як щось, що можна вирішити двосторонньою «домовленістю» США та Німеччини», - написав гарвардський дослідник Бенджамін Шмітт.

«Чому країни Східного флангу НАТО та Україна, яких це найбільше стосується, не є активними учасниками? Чи будуть вимоги до Москви реально змінити поведінку?» - поставив питання аналітик.

«Про що тепер можуть говорити США та Німеччина щодо України та Росії? - твітує російський опозиціонер Гаррі Каспаров. - Сказати Путіну, що він не може стріляти з рушниці, яку побудувала Німеччина і вони допомогли цю рушницю зарядити і націлити України в голову?».

Каспаров додав, що «Північний потік-2» допомагає Путіну «фінансувати вторгнення до Україні та інші напади на міжнародний правопорядок».

Як повідомляв Голос Америки, президент США Джо Байден та канцлер Німеччини Ангела Меркель обговорили питання «Північного потоку-2» на зустрічі минулого тижня. Меркель та Байден погодились, що Росія не повинна застосовувати енергетику для тиску на інші країни.

«Канцлер Меркель та я повністю єдині у нашому переконанні, що Росії не можна дозволяти використовувати енергетику в якості зброї для примусу сусідів, або погроз їм», - заявив Байден під час спільної конференції з Меркель. Все ж лідери визнали, що в оцінках «Північного потоку-2» між США та Німеччиною існують розбіжності.

Дивіться також: З ким зутрічається лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська у Вашингтоні? Відео

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG