Спеціальні потреби

«З попелу Радянської імперії постає пожиттєвий диктатор». Західні експерти реагують на голосування за «конституційні поправки» в Росії


Путін під час голосування на референдумі за поправки до Конституції Росії
Путін під час голосування на референдумі за поправки до Конституції Росії

З 25 червня по 1 липня в Росії відбувається голосування-референдум за поправки до Конституції. Поправки можуть дозволити діючому президенту країни Володимиру Путіну залишитись при владі до 2036 року.

Західні спостерігачі називають поправки «авторитарними».

«Це за червоною лінією легітимності, він [Путін] потребує голосування громадськості, щоб підтвердити легітимність цього безпрецедентного, навіть за російськими стандартами, кроку», - пише експерт американського центру Карнегі в Москві Александр Баунов.

«Хоча Росія і є авторитарною, всі - навіть серед еліти та прихильників Путіна - сумніваються у легітимності цього кроку», - додає він.

«З попелу Радянської імперії постає пожиттєвий диктатор, - пише про російський референдум американський політолог, голова групи «Євразія» Іан Бреммер, - це занепад нашої планети. Сором і провал».

Бреммер бачить у такому розвиткові подій і частину провини Заходу. «Була можливість допомогти відбудувати Росію після 91 року. План Маршалла для того, щоб підняти переможеного супротивника і перетворити його на союзника. Але це не було пріоритетом. Натомість, маємо пожиттєвого Путіна, який наполегливо працює, щоб зашкодити Заходу», - пише Бреммер у Twitter.

«Путін щойно провів один з найбільш автократичних заходів за свої 20+ років при владі, - пише колишній посол США в Росії і відомий критик Путіна Майкл Макфол. - Путін фактично стає пожиттєим диктатором Росії». Макфол в своєму дописі у Twitter також розкритикував президента США Дональда Трампа за поблажливе ставлення до Путіна.

Частиною «масштабного політичного театру» назвав голосування Путіна на референдумі кореспондент FT в Москві Макс Седдон.

Не очікуючи на завершення голосування, за 5 годин до закриття референдуму, Російський Центрвиборчком почав публікувати його попередні результати. Згідно до них, поправки отримали схвалення 73% виборців, повідомляють ЗМІ.

В міжнародній спільноті голосування викликало сумніви щодо його легітимності. У Європарламенті заявили, що ЄС не буде визнавати результати проведення референдуму в Криму. На цьому в своїй заяві наголосили голова комітету Європарламенту із закордонних справ Девід Макалістер та депутат Європарламенту Томас Тобе.

Україна закликала ООН засудити проведення Росією референдуму на території Криму та на Донбасі. «Голосування» суперечить основним нормам та принципам міжнародного права, зокрема Статуту ООН та Резолюції ГА ООН 68/262 «Територіальна цілісність України» а також українському законодавству», - йдеться у зверненні постійного представника України в ООН Сергія Кислиці. Він підкреслив, що голосування відбувалось з використанням примусово виданих Росією паспортів і тому не може вважатись легітимним.

Дивіться також: Церемонії натуралізації нових громадян США у час пандемії Covid-19. Відео

Церемонії натуралізації нових громадян США у час пандемії Covid-19. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:13 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG