Спеціальні потреби

«Північний потік 2» зіткнувся із складнощами на тлі загрози нових санкцій США - ЗМІ


Російський «Газпром» визнав, що будівництво газотранзитного проекту «Північний потік 2» може бути припинено. «У надзвичайних умовах, включно із політичним тиском, такі зміни можуть призвести до призупинення, або зупинки проекту», - наводить Reuters повідомлення з проспекту до випуску єврооблігацій «Газпрому».

На початку року Сполучені Штати поінформували Німеччину про плани запровадити санкції проти російського трубоукладального судна «Фортуна», яке займається будівництвом «Північного потоку 2» а також власника судна компанії KVT-RUS. Про це в понеділок повідомило Міністерство економіки Німеччини. Відомство висловило жаль з приводу рішення США.

Також, затверджений нещодавно оборонний бюджету США (National Defense Authorization Act) на 2021 рік, передбачає розширення санкцій проти газпромівського проекту. Під санкції потраплять компанії, що допомагають в сертифікації, страхуванні та перестрахуванні проекту.

На початку цього місяця норвезька компанія, що надає послуги із верифікації безпеки трубопроводів DNV GL заявила про вихід із проекту. Зупинила свою участь у проекті і швейцарська компанія Страхова група Цюріха, яка була серед 20 компаній, що надають страхові послуги проекту, пише Euractiv.

Водночас німецький штат Мекленбруг-Фолрпоммерн виділив кошти на підтримку проекту. У п‘ятницю консорціум «Північний потік 2» заявив про готовність завершити трубоукладального роботи у водах Данії.

Дивіться також: Який портал допомагає іноземцям дізнатися про українську історію та культуру

Відео - найголовніше

Спікер Майк Джонсон представив план допомоги Києву. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:03 0:00
XS
SM
MD
LG