Спеціальні потреби

В Пентагоні вказують на загрозу ядерної ескалації конфліктів у світі


Архівне фото: ядерні ракети на параді в Пекіні, Китай
Архівне фото: ядерні ракети на параді в Пекіні, Китай

Про зростання загрози ядерного протистояння йдеться у звіті Пентагону США, оприлюдненому 6 липня. Звіт «Спільні ядерні операції» було складено в квітні 2020 року і оприлюднено цього тижня на запит поданий в рамках Закону США про свободу інформації.

В той час, як США «намагаються скоротити кількість і роль ядерної зброї», низка інших країн, навпаки, збільшують ядерний арсенал, додають нову зброю і «підвищують роль ядерних сил в своїх стратегіях та планах», йдеться у звіті. Серед таких країн укладачі звіту назвали Росію, Китай, Північну Корею та Іран.

«Зростає потенційна можливість регіональних конфліктів за участю ядерних країн - супротивників в декількох частинах світу, - мовиться у звіті, - а також можливість проведення супротивниками ядерної ескалації під час кризи чи конфлікту».

Стосовно Росії, автори звіту наголошують, що її стратегія та доктрина «роблять наголос на можливому використанні ядерної зброї з військовою метою та метою примусу».

Росія модернізує свій ядерний арсенал, йдеться у звіті. Так, автори вказують, що Росія провела модернізацію «успадкованої» радянської ядерної зброї а також «розробляє і розміщує нові ядерні боєголовки та системи запуску, гіперзвукові системи доставки, крилаті ракети наземного землі, з ядерним зарядом та ядерним двигуном, підводні автономні торпеди».

Дивіться також: НАСА залучає студентів до розробки скафандрів для польотів на Марс. Відео

НАСА залучає студентів до розробки скафандрів для польотів на Марс. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:55 0:00

XS
SM
MD
LG