Спеціальні потреби

Трамп заветував проект оборонного бюджету США


Президент США Дональд Трамп заветував проект оборонного бюджету США (NDAA) і назвав його «подарунком Китаю та Росії».

«На жаль, законопроект не включає ключові заходи із національної безпеки, містить положення, що не поважають наших ветеранів та військову історію та суперечать зусиллям моєї адміністрації з надання пріоритету Америці в сфері національної безпеки та міжнародної політики», - заявив Трамп.

Законопроект отримав переважну підтримку в Сенаті та Палаті представників США під час голосування цього місяця. Через те, що Трамп раніше говорив, що заветує законопроект, обидві палати американського Конгресу вже запланували голосування з подолання вето на наступний тиждень.

Палата представників США планує повернутись з канікул в понеділок і проголосувати за подолання вето. Сенат голосуватиме за подолання вето 29 грудня. Про це заявляв лідер більшості в Сенаті республіканець Мітч Макконнелл, представляючи законопроект.

Демократи розкритикували рішення Трампа заветувати оборонний бюджет. «Непокоїть, що Трамп використовує свої останні години в офісі, щоб посіяти хаос, не надаючи нашим військовослужбовцям давно назріле збільшення зарплати та виплат за складність умов роботи, нашим родинам оплачувану родинну відпустку, догляд за дітьми, захист житла та здоров‘я, а нашим ветеранам переваги, на які вони заслуговують та яких вони потребують», - заявила Пелосі.

Голова комітету Сенату зі збройних послуг республіканець Джим Інгофф в коментарі Capitol Hill висловив сподівання, що Сенат зможе подолати вето президента. «Я сподіваюсь, що ми зможемо подолати вето ... Гадаю, я маю підстави буди впевненим», - заявив він.

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який і першого разу не голосував за законопроект, заявив у Twitter, що не буде голосувати за подолання вето, якщо Конгрес не включить до законопроекту положення, що усувають так званий «Розділ 230» - положення що надає захист соцмережам від відповідальності за розміщений там контент.

Раніше Трамп погрожував заветувати NDAA, якщо до нього не буде включено заходи, які посилюють відповідальність соцмереж за розміщені там повідомлення, і скасовують Розділ 230. Джон Інгоф, хоча і погоджувався з позицією президента про необхідність скасування Розділу 230, але зауважував, що «положення не стосується війська».

Законопроект NDAA визначає основні оборонні пріоритети США на 2021 рік і передбачає фінансування на суму близько 740 мільярдів доларів. Текст законопроекту містить положення з надання оборонної підтримки Україні а також зі стримування Росії. Законопроект уповноважує надання оборонної допомоги Україні обсягом 250 мільйонів доларів в рамках ініціативи із Безпекової допомоги Україні, включаючи 75 мільйонів летальної допомоги а також розширює повноваження влади США з підтримки України у стримуванні Росії.

Дивіться також: На ЧАЕС успішно завершились «гарячі» випробування нового сховища відпрацьованого ядерного палива. Відео

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG