Спеціальні потреби

НАТО поглиблює співпрацю з Україною та Грузією


Єнс Столтенберґ
Єнс Столтенберґ

Міністри закордонних справ країн-членів НАТО домовились про поглиблення співпраці Альянсу з Грузією та Україною. Про це заявив генеральний секретар організації після засідання міністрів, що відбулось у форматі відеоконференції в четвер.

«Ми вирішили ще більше поглибити наше партнерство з Україною та Грузією. Включаючи через навчання в стратегічно важливому Чорноморському регіоні, а також через спільну роботу з подолання гібридної війни. Також йдеться про більш широке надання даних радарів для відслідковування літаків, щоб небо стало безпечнішим для всіх нас», - сказав генсек НАТО Єнс Столтенберґ під час прес-брифінгу після конференції.

Про свою підтримку майбутнього членства України та Грузії в Альянсі заявили і США. «Сполучені Штати та союзники НАТО залишаються відданими безпеці та стабільності Чорноморського регіону», - йдеться в повідомленні представництвА США при НАТО виданому після конференції міністрів.

«Підтримка майбутньому членству в НАТО Грузії та України залишається незмінною», - йдеться далі в заяві.

В заяві наголошується, що НАТО продовжуватиме:

  • Спільні навчання з Грузією та Україною
  • Присутність у Чорноморcькому регіоні
  • Підтримку територіальної цілісності обох країн

Вперше у засіданні засіданні міністрів НАТО 2 квітня участь взяв і представник Північної Македонії - країни, яка лише цього тижня стала тридцятим членом Альянсу.

Велика частина засідання була присвячена питанням ролі НАТО в подоланні епідемії коронавірусу. Все ж безпека в Європі залишається в центрі увагу Альянсу. Про це напередодні заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ.

Задача НАТО - забезпечити, щоб «криза в охороні здоров‘я не стала кризою в сфері безпеки», заявив генсекретар.

«Незважаючи на те, що Росія закликала призупинити навчання, ми бачимо, що їх військова діяльність продовжується на нормальному для сезона рівні», - заявив Столтенберґ. Він відзначив істотну російську присутність у Північному морі.

Проводячи навчання наприкінці березня, вважає Столтенберґ, Росія прагнула продемонструвати свою боєготовність незважаючи на COVID-19.

Коментуючи питання стримування агресії Росії, під час брифінгу 2 квітня, Столтенберґ наголосив, що НАТО продовжує місії в Східній Європі та країнах Балтії.

Дивіться також: США висловили занепокоєння станом здоров‘я кримських татар, яких ув‘язнила Росія з політичних мотивів. Відео

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG