Спеціальні потреби

Нафтові ціни зросли після новин про рамкову домовленість між Росією та Саудівською Аравією


Ціни на нафту підстрибнули на 12% в четвер на тлі новин про припинення «нафтової війни» між Росією та Саудівською Аравією. Ціни потім трохи знизились, коли з‘явились повідомлення про попередній характер досягнутої домовленості, пишу NBC News.

Зростання цін почалось після того, як Reuters з посиланням на дані поінформованих джерел, повідомило про досягнення домовленості між Росією та Саудівською Аравією стосовно зменшення продажів нафти.

За повідомленням Reuters, зменшення може сягнути 20 мільйонів барелів на добу. Bloomberg, посилаючись на джерела, наголошує, що домовленість носить рамковий характер і конкретний обсяг скорочень ще невідомий. Саудівська Аравія, за повідомленнями джерел видання, пропонує рахувати обмеження з нового початкового рівня - квітневого рівня поставок країни у 12 мільйонів барелів на день. Росія ж під час переговорів продовжувала наполягати на посередництві США у цій домовленості.

Раніше про можливість того, що США долучаться до переговорів, заявляв президент Дональд Трамп.

У п‘ятницю питання стабілізації ринку нафти планують обговорити країни Великої 20-ки і оглядачі очікують, що тоді стане відомо більше деталей домовленості.

Протистояння між Росією та Саудівською Аравією в нафтовій сфері триває з березня і вже отримало назву «нафтова війна». В березні під час зустрічі з ОПЕК, Росія не підтримала нову домовленість про підвищення обмежень, що спонукало Саудівську Аравію заявити про нарощування продажів до 12 мільйонів барелів на день з близько 9,7 мільйона в лютому. Росія та ОАЕ на той час також заявили про плани збільшити продажі. Це та зменшення попиту на нафту на тлі пандемії коронавірусу, призвело до значного падіння нафтових цін та ринкової нестабільності.

Падіння цін на нафту шкодить нафтовидобувній галузі у США. Швидке зростання видобутку сланцевої нафти протягом останніх років, вивело США на провідні позиції серед світових нафтовиробників.

Дивіться також: Час-Тайм. Чи захищає вакцина БЦЖ від коронавірусу? Інтерв’ю з доктором наук

Час-Тайм. Чи захищає вакцина БЦЖ від коронавірусу? Інтерв’ю з доктором наук
please wait

No media source currently available

0:00 0:15:00 0:00

Відео - найголовніше

Результати Аспенського безпекового форуму. Відео 
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:45 0:00
XS
SM
MD
LG