Спеціальні потреби

Те, що міська влада в часи пандемії переходить в онлайн, свідчить про стійкість української демократії, вважають в IRI


Багато найуспішніших та найкращих управлінських ідей в Україні виникають на місцевому рівні. І час епідемії коронавірусу не є виключенням, вважає Пітер Друкман, постійний представник американського Міжнародного республіканського інституту (IRI) в Україні.

Місцева влада в Україні випередила центральну, запровадивши засідання міськрад в режимі онлайн, щоб забезпечити безперервність комунального управління у часи пандемії, пише Друкман в публікації для Atlantic Council. Це свідчить про стійкість демократії в Україні, вважає він.

Тепер у час пандемії Верховна Рада, під час надзвичайної сесії затвердила закон, який дозволяє приймати рішення без фізичної присутності в залі засідань.

Законодавці побдали про збереження принципів демократії, вважає Друкман, - в законі є вимоги попередньої публікації інформації про засідання та надання до нього доступу.

Часто новаторські ідеї розвиваються у вакуумі в Україні, без загальнодержавних зусиль із поширення успішного досвіду, зауважує експерт і закликає центральну владу сприяти поширенню передового досвіду великих міст, таких як Дніпро.

«Можливо управління онлайн не є вимогою багатомільйонного проекту МВФ, або настільки ж історичним, як земельна реформа, але це важливий етап демократичного розвитку України», - зауважує Друкман.

Дивіться також: США висловили занепокоєння станом здоров‘я кримських татар, яких ув‘язнила Росія з політичних мотивів. Відео

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG