Спеціальні потреби

Скандал навколо тестів на COVID-19, які купувала і Україна, шкодить претензіям Китаю на роль рятівника під час пандемії


Іспанія, Нідерланди, Туреччина, Чехія, Малайзія критикують низьку якість медичних товарів, що надійшли від китайської компанії Bioeasy Biotechnology. Поставки цієї компанії надходили і до України.

Так, замість заявленої надійності у 80%, тести компанії дають надійність результатів у 30-40%, заявляють країни. Це значно нижче припустимого за стандартами ВООЗ для такого виду тестів.

Міністерство охорони здоров‘я Іспанії відкликало набори швидкого тестування через ненадійність їх результатів. За інформацією іспанського уряду, Bioeasy Biotechnology замінить 58 000 неналежних тестів. Загалом Іспанія мала закупити більше 600 000 таких тестів.

Уряди Туреччини, Малайзії виступили з критикою низької якості китайських тестів.

Тести цієї компанії закуповувала і Україна, як видно з повідомлення розміщеного мером Києва Віталієм Кличком.

У п‘ятницю уряд Китаю заявив, що розслідуватиме дії компанії Bioeasy, а сама компанія у своїй заяві пов‘язала критику її продукції з невмілим використанням наборів тестування.

Скандал з поставками медичних товарів шкодить політичним прагнення Китаю позиціонувати себе як країну, яка ефективно стримала епідемію і здатна ділитись цим досвідом.

«Китай готовий ділитись нашими напрацюваннями, проводити спільні дослідження та розробки ліків і вакцин та надавати допомогу країнам, що постраждали від спалахів інфекції», - цитує Nikkei Asia Review слова президента Китаю Сі Цзіньпіна під час відеоконференції лідерів «Великої 20-ки» цього тижня.​

Головний європейський дипломат називав позицію Китаю «політикою щедрості» у конкуренції впливових країн за місце найбільш надійного партнера у світовій кризі, пише FT.

США раніше звинувачували Китай у поширенні пропаганди стосовно COVID-19 а також приховуванні даних про епідемію, коли вона почалась в Ухані.

Дивіться також: Студія Вашингтон. Безпека: Дорого. У США запрацювали «табори виживання»

Студія Вашингтон. Безпека: Дорого. У США запрацювали «табори виживання»
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:52 0:00

XS
SM
MD
LG