Спеціальні потреби

Китай запровадив санкції проти американських посадовців


Сенатор Марко Рубіо серед тих, хто підпав під китайські санкції
Сенатор Марко Рубіо серед тих, хто підпав під китайські санкції

Уряд Китаю оголосив про введення санкцій проти низки впливових американських політиків у відповідь на рішення США запровадити санкції проти китайських посадовців та установ через порушення прав національних меншин в Китаї.

Китайські санкції, зокрема торкнуться сенаторів-республіканців Марко Рубіо та Теда Круза, політиків від Республіканської партії Семюеля Брайнбека та Криса Сміта а також робочої групи в американському Конгресі, що відслідковує порушення прав людини в Китаї.

Китайські санкції мають символічний характер, адже американські політики, за повідомленнями, не мають значних зв‘язків в фінансовій, чи правовий площині з Китаєм.

Як повідомляв «Голос Америки», в п‘ятницю Сполучені Штати запровадили санкції проти трьох високопосадовців Комуністичної партії Китаю а також проти Бюро безпеки провінції Сіньдзян через порушення прав уйгурів, казахів та інших національних меншин.

Порушення включають «примусову працю, довільні масові затримання, примусовий контроль населення та спроби викорінити їх культуру та ісламську віру», заявили в Держдепі.

Запровадження санкцій було зроблене в рамках Світового Акту Магнітського, прийнятого в США в 2016 році і названого на честь загиблого російського правозахисника Сергія Магнітського. Акт дає повноваження американській адміністрації запроваджувати санкції проти відповідальних за порушення прав людини у світі.

«Сполучені Штати вживають дій проти жахливих і систематичних порушень у Сіньдзяні і закликають всі країни, які поділяють наше занепокоєння стосовно нападів Комуністичної партії Китаю на права людини та основоположні свободи, долучитись до нас і засудити таку поведінку», - наголошує Держсекретар США Майк Помпео.

Дивіться також: Наслідки карантину: чи переживуть пандемію культові крамниці Нью-Йорка. Відео

Наслідки карантину: чи переживуть пандемію культові крамниці Нью-Йорка. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:21 0:00

XS
SM
MD
LG