Спеціальні потреби

Відповідає Конституції: суд виніс рішення про "мовний" закон


Закон про українську мову як державну відповідає Конституції.

Таке рішення ухвалив Конституційний Суд України на пленарному засіданні 14 липня, про що мовиться на офіційному вебсайті КСУ.

Як сказано у повідомленні, повний текст рішення буде оприлюднений 15 липня.

Перевірити конституційність закону „Про забезпечення функціонування української мови як державної“ ­просила група, куди увійшов 51 народний депутат, уповноваженими від яких виступали "опоблоківці" Олександр Долженков і Вадим Новинський.

Подання надійшло до Конституційного суду ще 21 червня 2019 року. У ньому проросійські нардепи оскаржували мовний закон, прийнятий Верховною Радою 25 квітня 2019 року.

Як на підставу вони вказували на те, буцімто закон про українську мову як державну дискримінує російськомовних громадян та інші меншини. Автори подання стверджували також, що при розгляді та ухваленні цього закону були порушені встановлені Конституцією України процедури.

Справа про відповідність закону про державну мову Основному законові України слухалась ще у листопаді 2020 року. Тоді КСУ не виніс жодного рішення і не назвав дати наступного слухання. У ті дні під будівлею суду відбувалися акції на захист державної мови.

А тим часом Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь нагадав, що з 16 липня запрацюють чергові норми мовного законодавства. Норми про українську мову як державну набирають чинності поступово, і з 16 липня цього року української в Україні буде ще більше. Усі концерти, театральні вистави відбуватимуться українською; українська звучатиме у музеях, на виставках та під час екскурсій.

Дивіться також: Далі буде гірше: експерти занепокоєні впливом Китаю на Україну. Відео

Далі буде гірше: експерти занепокоєні впливом Китаю на Україну. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:30 0:00

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG