Спеціальні потреби

У боротьбі з коронавірусом, Україні варто не загубити здобутки Революції Гідності, застерігає Пітер Вагнер


Навіть якщо Україна подолає економічну кризу, яка постала перед нею через вплив світової пандемії коронавірусу та внутрішні політичні виклики, але на шляху втратить досягнення у сфері побудови правового суспільства, це буде не вельми сприятливий розвиток подій.

Про це застеріг Пітер Вагнер, керівник групи підтримки України в Європейській Комісії, виступаючи на онлайн конференції проведеній американським дослідницьким центром «Атлантична Рада» у середу.

«Це не буде нікому цікаво, якщо Україна вийде з кризи подолаючи складний шлях, але весь прогрес досягнутий з часів Революції Гідності буде втрачено і потрібно буде починати знову дуже болючі і складні реформи», - наголосив Вагнер.

«Тому важливо приділяти увагу економіці, верховенству права і середовищу для бізнесу», - додав він, відзначивши, що ЄС дивиться на більш широку картину в Україні.

«Вражаючою» назвав Вагнер зокрема реформу Генпрокуратури Україні за керівництва Руслана Рябошапки: «За ті декілька місяців, які пан Рябошапка був на посаді, Генеральна прокуратура пройшла зміни, яких ми раніше не бачили»

Вагнер наголосив - ЄС готовий швидко надати Україні допомогу. «Наш наступний транш макрофінансової допомоги у 500 мільйонв Євро готовий до виплати. Умови для цього виконано за виключенням загальної умови - наявності програми МВФ».

ЄС готовий виділити наступний транш макрофінансової допомоги щойно буде поновлено програму з МВФ.
Говорить Питер Вагнер


Поновлення програми з МВФ залежить від голосування у суботу за закон, що не дозволяє повернення націоналізованих банків, зауважив під час дискусії експерт «Атлантичної Ради» Андрес Аслунд.

Він пов‘язав перенесення голосування за закон з четверга на суботу з впливом депутатів, які хочуть зруйнувати співпрацю з МВФ.

«Депутати, яких пов‘язують з Коломойським, змогли перенести це голосування на суботу, сподіваючись, що вони можуть заблокувати угоду з МВФ для України», - говорить дослідник.

Він відзначає - програма МВФ важлива для стабілізації ситуації в країні особливо тепер, коли МВФ готовий збільшити пакет допомоги - з 5,5 мільярда доларів, про які йшлося в грудні, до 9,5 мільярда доларів.

3 мільярди з цієї суми може бути виділено негайно після схвалення програми, говорить дослідник. Аслунд відзначив, що такий пакет допомоги дозволить стабілізувати курс гривні на тлі достатніх валютних резервів, які має Україна.

Дивіться також: У середу Сенат голосує за найбільший в історії США пакет стимулювання економіки. Відео

  • 16x9 Image

    Оксана Бедратенко

    Вебредакторка, журналістка, економічна оглядачка Української служби Голосу Америки. Висвітлюю теми міжнародних санкцій, економіки воєнного часу, світові тенденції на ринках нафти та газу, новини фінансової сфери. Пояснюю просто складні теми міжнародних відносин, економіки США, України та світу, як в розлогих статтях, так і в коротких графічних відео.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG