Спеціальні потреби

ЄС визначається зі списком країн, для яких відкриють кордони


Щодо українців не кажуть ні "так", ні "ні"

«Зачинившись у конференц-залі в Брюсcелі, офіційні особи дебатують, кому буде дозволено, а кому заборонено в’їзд до Євросоюзу 1 липня, коли міжнародні кордони ЄС планують відкрити», – повідомила агенція Euronews у понеділок 29 червня.

За даними агенції, існує 2 списки – один стосується тих країн, громадян яких пускатимуть до ЄС, і другий - тих, для кого, через несприятливу епідемічну ситуацію, в'їзд заборонений.

На цій карті зеленим позначено країни, яким дозволять, а червоним - яким заборонять в'їзд до ЄС 1 липня
На цій карті зеленим позначено країни, яким дозволять, а червоним - яким заборонять в'їзд до ЄС 1 липня

Як зазначається у повідомленні Euronews, ці списки вже спричинили дискусію після того, як Сполучені Штати – де ситуація з COVID-19 зараз найгірша у світі і де зафіксовано понад 2,4 мільйона випадків – опинились у другому списку.

Euronews оприлюднила, з посиланням на власні дипломатичні джерела в ЄС, попередній перелік країн, для яких європейські кордони відкриють. Як і передбачалося раніше, у цьому списку немає Бразилії, Сполучених Штатів та Росії.

Найостанніший варіант списку, погоджений у п’ятницю, містить 15 країн. Раніше, у четвер, члени ЄС обговорювали ширший список із 54 країн (серед інших, там була й Україна).

Отже, згідно з оновленим списком, в'їзд до ЄС мають дозволити громадянам Алжиру, Австралії, Канади, Грузії, Японії, Чорногорії, Марокко, Нової Зеландії, Руанди, Сербії, Південної Кореї, Таїланду, Тунісу, Уругваю, Китаю.

Що ж до України, то її наразі нема ні у «червоному», ні у «зеленому» списках.

Джерела також ставлять під сумнів саму дату відкриття кордонів 1 липня, оскільки рішення прийняте надто пізно, щоб встигнути набрати чинності.

А тим часом в Україні 29 червня зафіксовано менше нових випадків коронавірусної хвороби. Якщо у попередні дні статистика коливалася на рівні 1 тисячі виявлених випадків щодня, то за минулу добу МОЗ зафіксувало 646 таких випадків.

Водночас за загальним рівнем захворюваності Україна залишається у «червоному» списку країн, складеному українським МОЗ. Епідемічний показник, з розрахунку на 100 тисяч населення за останні два тижні, тут і далі вищий за середній показник для країн ЄС.

Дивіться також: Як Пекін, на тлі коронавірусу, нарощує свою економічну потужність у Європі. Відео

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в WhatsApp

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в WhatsApp

XS
SM
MD
LG