Спеціальні потреби

В Україні вітають рішення суду ЄС, яке може вплинути на транзит російського газу


«Північний потік-2» з’єднується з трубопроводом «Опал», який був предметом розгляду у справі
«Північний потік-2» з’єднується з трубопроводом «Опал», який був предметом розгляду у справі

«Ми вітаємо рішення суду ЄС, який підтримав Польщу і відхилив апеляцію Німеччини, яка підтримувала розширення можливостей російської компанії «Газпром» використовувати потужності газопроводу «Опал», - написав в LinkedIn керівник оператора української ГТС Сергій Макогон.

«Рішення посилює енергобезпеку Польщі і може бути важливим для подальшої долі проекту «Північний потік-2», - йдеться в заяві польської газотранзитної компанії PGNiG.

В четвер суд ЄС підтримав Польщу та інші країни Східної Європи в суперечці з Німеччиною і виніс рішення на користь «принципу солідарності» у використанні мереж енергопостачання щодо трубопроводу «Опал», що з‘єднується з «Північним потоком» на території Німечччини.

«Законність будь-якого акту установи ЄС в сфері енергополітики Європейського Союзу має оцінюватись в світлі принципу енергетичної солідарності», - наводить Reuters текст рішення суду.

Німеччина подала апеляцію, після того, як суд ЄС нижчої інстанції на запит Польщі, скасував рішення ЄС, яке дозволяло «Газпрому» бути єдиним користувачем трубопроводу «Опал», зауважили в PGNiG.

Якщо «Газпромові» не вдасться розширити доступ до «Опал», це обмежить можливості повного використання проекту «Північний потік», зауважують аналітики Argusmedia. Це також може змусити російську компанію продовжувати використовувати транзит через Україну, наголошують вони.

«Це рішення означає, що «Північний потік-1» може використовуватись тільки на 50%». Так прокоментував рішення суду експерт Михайло Гончар. Він відзначив, що рішення матиме наслідки і для «Північного потоку-2».

Принцип «енергетичної солідарності», або Третій енергопакет, що підтримує конкуренцію в сфері енергопостачання, став основою для реформи в Україні, що відокремила видобуток енергоресурсів від торгівлі ними, зауважив Макогон.

У статті використано матеріали Reuters, Argusmedia

Дивіться також: У середу в Грузії чотири приватних телеканали припинили мовлення на добу з вимогою відставки прем’єр-міністра Гарібашвілі. Відео

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG