Спеціальні потреби

Сенат США розпочав розгляд справи про імпічмент Трампа


Американський Сенат розпочав розгляд справи про імпічмент колишнього президента США Дональда Трампа. Трамп - перший президент в США, якому Палата представників двічі оголошувала імпічмент і перший екс-президент, справу про імпічмент якого розглядатимуть в Сенаті.

У вівторок законодавці зосередяться на питанні конституційності оголошення імпічменту президентові, який вже пішов з посади.

Після молитви, оголошення щодо процедурних питань на вступних слів, юристи Трампа планують представити свої аргументи на користь неконституційності розгляду Сенатом справи про імпічмент президента, строк повноважень якого завершився.

Аргументи звинувачення представлять дев’ять конгресменів від Демократичної партії, які увійшли до команди керуючих імпічментом. Вони планують наголосити на тому, що розгляд стосується січневих подій, коли Трамп був президентом.

Обговорення триватиме не більше чотирьох годин, після чого питання про конституційність розгляду справи буде винесено на голосування. Оглядачі очікують, що Сенат, в якому більшість контролює Демократична партія, визнає процес конституційним.

В такому випадку, законодавці перейдуть до розгляду справи по суті. Сторони обвинувачення та захисту матимуть по 16 годин, щоб представити свої аргументи законодавцям, але вони можуть не використати весь наданий час.

Конгресмени, які увійшли до команду керуючих імпічментом, передали справу до Сенату, 25 січня 2021 року
Конгресмени, які увійшли до команду керуючих імпічментом, передали справу до Сенату, 25 січня 2021 року


Очікується, що на підтримку обвинувачення Трампа у підбурюванні до повстання, конгресмени представлять емоційні відеокадри штурму Капітолію натовпом 6 січня, свідками якого стали багато американських законодавців, а також наведуть аргументи на користь того, що Трамп проводив кампанію з делегітимізації виборів.

Адвокати Трампа оголосили про свої плани довести, що промова Трампа 6 січня є захищеною першою поправкою до Конституції, яка захищає свободу слова.

Сторона обвинувачення не оголосила про плани викликати свідків.

Якщо свідків не буде долучено, остаточне голосування щодо імпічменту може відбутись вже в неділю чи в понеділок до початку перерви в роботі Сенату з нагоди Дня президента. Про це повідомили американські ЗМІ з посиланням на деяких сенаторів-демократів.

Також, сторона захисту оголосила у вівторок, що відкликає свій запит на припинення слухань у суботу на час шаббату, через бажання Трампа не затягувати розгляд справи.

Дивіться також: Президент США Джо Байден презентував пріоритети своєї зовнішньої політики. Заяви щодо Росії, Путіна. Відео

XS
SM
MD
LG