Спеціальні потреби

Чому фондові ринки зростали, попри економічну кризу?


Пандемія коронавірусу боляче вдарила по свтовій економіці, спричинивши найглибшу рецесію з часів великої депресії 30-х років. Економічна криза буде глибшою, ніж вважалось раніше, а відновлення не таким стрімким. Такими оцінками поділився Міжнародний валютний фонд в новому Світовому економічному прогнозі, оприлюдненому в середу.

МВФ погіршив оцінки падіння світової економіки з мінус 3% до мінус 4,9% в 2020 році. В 2021 році в світовій економіці має розпочатись відновлення, прогнозують у фонді. Однак, Фонд дещо знизив прогнозні значення зростання світової економіки з 5,8% в квітневому прогнозі до 5,4% у теперішньому варіанті прогнозу.

Криза спричинена пандемією торкнулась практично всіх країн світу, заявила головна економіст МВФ Гітарі Гопінат, представляючи звіт.

Незважаючи на невтішні оцінки спаду економіки, оглядачі відзначають, що ціни на акції на фондових ринках показували позитивну динаміку впродовж останніх місяців. Другий квартал 2020 року може стати одним з найкращих для фондових ринків за всю історію, йдеться у статті Barron’s. Фондовий індекс S&P 500 зріс на 21%, найбільше квартальне зростання зареєстроване з 1975 року. Індекс Nasdaq зріс на 31% з кінця березня.

«Розрив між фінансовими ринками і реальною економікою викликає занепокоєння через можливу надмірну ризикованість фінансових ринків», - прокоментувала динаміку Гопінат.

Відповідаючи на питання про розрив між економікою та фінансовими ринками, Гопінат назвала дві можливі причини цього явища - позитивні очікування інвесторів а також фінансові антикризові вливанняпроведені у провідних державах.

«Ця криза закликала до надзвичайних заходів зі стратегічної підтримки як бюджетної, так і монетартної політики. Цього разу таку підтримку було надано. Основні центробанки вжили надзвичайних кроків для того, щоб ринки працювали і були ліквідними. це призвело до значного покращення умов фінансування порівняно з нашим квітневим прогнозом і тут, як видається, виникає розрив із результатами реальної економіки.

Тому два важливі фактори, що стоять у покращенні умов фінансування, це надзвичайна стратегічна підтримка і, по-друге, за умов надзвичайної непевності щодо майбутнього світової економіки, ринки схиляються до позитивних оцінок щодо майбутнього. Ця комбінація пояснює те, що ми бачимо».

Дивіться також: Повені на заході України: на Івано-Франківщині загинули 2 людини, одна – зникла. Відео

  • 16x9 Image

    Оксана Бедратенко

    Вебредакторка, журналістка, економічна оглядачка Української служби Голосу Америки. Висвітлюю теми міжнародних санкцій, економіки воєнного часу, світові тенденції на ринках нафти та газу, новини фінансової сфери. Пояснюю просто складні теми міжнародних відносин, економіки США, України та світу, як в розлогих статтях, так і в коротких графічних відео.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG