Спеціальні потреби

У США - рекордне економічне зростання на тлі послаблення протиепідемічних обмежень в третьому кварталі


Економіка у США показала рекордні темпи зростання в третьому кварталі, однак повного відновлення після падіння, спричиненого пандемією, ще не досягнуто.

Міністерство торгівлі США повідомило у вівторок про зростання економіки в третьому кварталі на 7,4%, (33,1% за ануалізованими оцінками). Це найбільший показник з часів Другої світової війни.

Зростання лише частково компенсувало падіння ВВП, що склало 9% в другому кварталі (31,4% за аннуалізованими оцінками) і 1,3% в першому кварталі. Реальний ВВП в третьому кварталі 2020 був нижчим за відповідний рівень четвертого кварталу 2019 року на 3,5%.

«Зростання в третьому кварталі відображає продовження поновлення роботи бізнесу та діяльності, відтермінованої, або обмеженої через COVD-19»,- йдеться у повідомленні міністерства.

Економіка США вже компенсувала дві третини падіння, спричиненого пандемією, зауважили в Економічній службі Білого дому.

Експертів же турбує, чи зростатиме економіка і надалі. «Ми маємо такий великий відкат тому що економіка перейшла від закритої до частково відкритої, - наводить слова Мішель Меєр з Bank of America видання New York Times. - Вичерпано легке зростання і тепер потрібно провести важку роботу, щоб досягнути повного одужання».

«Ці цифрі вказують, що фіскальна політика працює, - говорить в коментарі для ЗМІ Ян Шепердсон з Pantheon Macroeconomics. - Федеральний уряд позичив багато грошей і надіслав їх людям та компаніям і це спрацювало. Зараз цього немає і очікується послаблення зростання в четвертому кварталі, а картина з вірусом значно гірша».

Питання економічного зростання у США активно обговорюється під час передвиборчої кампанії.

Президент США Дональд Трамп поділився оптимізмом стосовно швидкого відновлення економіки

«Цифру ВВП озвучено. Найбільша і найкраща в історії нашої країни, навіть без наближень, - написав Трамп у Twitter у четвер. - Я радію, що чудовий показник ВВП оголосили до 3 листопада».

Конкурент Трампа на виборах, Джо Байден, нагадав, що економіка все ще переживає складні часи.

«Так, ВВП зріс в минулому кварталі, але візити до банків їжі не зменшуються, бідність зростає, рівень безробіття є двоцифровим серед афроамериканців та латиноамериканців, - йдеться у заяві Байдена в четвер. - Я боротимусь пліч-о-пліч з американським народом, щоб приборкати вірус і принести необхідне економічне полегшення».

Дивіться також: У більшості американських штатів зростають темпи поширення COVID-19 і кількість госпіталізацій

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG