Спеціальні потреби

МВФ: світова економіка відновиться від пандемії через три роки


Директорка-розпорядниця МВФ Кристаліна Георгієва
Директорка-розпорядниця МВФ Кристаліна Георгієва

Щоб відновитись після пандемії COVID-19, світовій економіці знадобиться три роки. Про це під час онлайн-дискусії, організованої виданням Politico, заявила директорка-розпорядниця МВФ Кристаліна Георгієва.

На її думку, світова економіка вийде на докризовий рівень в 2023 році.

«Найбільший шок вже відбувся», - наголосила Георгієва. Вона відзначила, що в березні 170 країн показали економічне падіння.

В першому кварталі США та Європа зареєстрували різке падіння економіки. В Україні падіння в першому кварталі склало 1,2%.

Ситуація може бути ще гірша, ніж квітневий прогноз МВФ, який передбачав падіння світової економіки на 3%, бо пандемію ще не подолано, вважає експерт.

«Без наявного медичного рішення, на жаль, для деяких економік можуть справдитись більш негативні сценарії. Невідомість стосовно поведінки вірусу затьмарює горизонт прогнозів», - заявляла Георгієва минулого тижня на семінарі, організованому Європейським університетом.

Все ж МВФ прогнозує часткове відновлення світової економіки вже в 2021 році.

Фонд нарощує кількість програм для підтримки економіки країн, що розвиваються, а також розглядає можливість списання боргів для найбідніших країн.

«Витрачайте скільки можете, а потім витрачайте трохи більше на лікарів, медсестер, вразливе населення у вашій країні», - заявила Георгієва під час семінару Politico.

Як раніше повідомляв «Голос Америки», замість програми розширеного фінансування, що передбачає втілення Україною довгострокових реформ, МВФ зосередиться на програмі «стенд-бай» у переговорах з Україною, що дозволить підтримати антикризові заходи українського уряду. Минулого тижня Верховна Рада ухвалила так званий «банківський закон», який називають ключовою умовою для досягнення домовленості з МВФ.

Дивіться також: Як на Заході реагують на прийняття «банківського закону» Україною

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в WhatsApp

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в WhatsApp

XS
SM
MD
LG