Спеціальні потреби

Гідроксихлорохін збільшує ризик смертності та аритмію, показало нове масштабне дослідження


Препарат гідроксиклорохін збільшує ризик летального випадку внаслідок COVID-19. Про це свідчать результати нового дослідження, проведеного фахівцями із Гарвардського медичного департаменту, лікарні Brigham and Women’s Hospital, що в Бостоні, а також фахівцями із 671 шпиталю у різних країнах світу.

Вони також виявили, що чимало людей, які вживали препарат хлорохін (який походить від гідроксихлорохіну) мали нестабільний ритм серця.

Результати дослідження у п'ятницю оприлюднив науковий медичний журнал The Lancet.

Дослідники проаналізували медичну історію у 96 тисяч людей, що мали COVID-19, на території шести континентів. Дослідження проводили від 20 грудня до 14 квітня. За цей час 10 700 пацієнтів, що вживали хлорохін або гідроксихлорохін, померли у лікарні.

Взявши до уваги різні фактори - вік, расу, стать пацієнтів - дослідники прийшли до висновку, що ці препарати збільшували ризик смертності на 34%, а ризик серцевої аритмії зростав на 137%.

Напередодні президент США Дональд Трамп зкаявив, що вже понад тиждень щодня приймає гідроксихлорохін, попри застереження Управління США з нагляду за якістю продуктів та медичних засобів.

У понеділок лікар Білого дому Шон Конлі оприлюднив заяву, де мовиться, що після обговорення з президентом переваг і недоліків гідроксихлорохіну, вони прийшли до висновку, що “потенційна користь від приймання цього препарату переважає відносний ризик”.

Білий дім поки не прокоментував результати нового дослідження.

Гідроксихлорохін відомий своїми побічними ефектами, серед яких слабкість у м'язах та серцева аритмія. Чимало дослідників наразі вивчають його дію у боротьбі з коронавірусом, втім ефективність цього препарату не доведена.

Дональд Трамп неодноразово заявляв, що цей препарат може кардинально змінити стан справ у боротьбі з коронавірусом.

Дивіться також: Про "Плівки Деркача". Генпрокуратурі України не рекомендують серйозно розглядати цю справу


Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в WhatsApp

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в WhatsApp

XS
SM
MD
LG