Спеціальні потреби

Трамп привітав допомогу з Росії, але аналітики сумніваються у щирості Кремля


Фото: президент РФ Путін в захисному костюмі, 24 березня 2020 року
Фото: президент РФ Путін в захисному костюмі, 24 березня 2020 року

Президент США Дональд Трамп назвав прагнення Росії надати допомогу США у боротьбі з епідемією «дуже добрим».

В понеділок президент зауважив під час спілкування з пресою, що Росія надсилає США «дуже, дуже великий авіавантаж речей, медичного обладнання, що є дуже добрим».

Вантаж має прибути до США 1 квітня і серед іншого міститиме засоби персонального захисту для медиків. Такою інформацією з Politico та CNN поділився американський високопосадовець.

Все ж американські аналітики сумніваються у щирості намірів Кремля при наданні такої допомоги.

«Я скептично ставлюсь до цього повідомлення», - написав у Twitter колишній командувач сухопутними силами США в Європі генерал-лейтенант (у відст.)Бен Годжес, коментуючи повідомлення російських ЗМІ. «Жоден навантажувач у світі не завантажив би так».

У випадку, якщо ж ця інформація правдива - те це «подарунок Кремлю, не з Кремля», - додав Годжес.

«Це божевілля», - твітує віце-президент центру Карнегі Ендрю Вейсс. «Сподіваюсь, хтось скаже Трампу, що такі дії прямо підігріють пропаганді».

Надаючи допомогу, Росія або займається пропагандою, або намагається дипломатичним шляхом добитись зняття санкцій, вважає директор центру Пенн-Байдена Майкл Карпентер.

«На жаль, випадки COVID в Росії проб‘ють дах, - пише Карпентер у Twitter. - Вони у великих масштабах фальсифікують цифри і запізно ввели обмежувальні заходи».

Раніше Росія надавала допомогу у стримуванні епідемії коронавірусу Італії. Офіційні особи Італії висловили вдячність Росії за допомогу. Водночас місцеве видання La Stampa з посиланням на неназваних посадовців, писало, що 80% цієї допомоги виявилось непридатною для допомоги у подоланні епідемії коронавірусу.

Дивіться також: «Нагодуємо фронтовиків Нью-Йорка»: як нью-йоркський ресторатор допомагає медпрацівникам. Відео

XS
SM
MD
LG