Спеціальні потреби

Дезінфекція поверхонь менш ефективна проти COVID-19, ніж вважалось раніше


Якщо на ранній стадії пандемії дезінфекція поверхонь, дверних ручок, магазинних пакунків вважалась обов’язковою для запобігання передачі коронавірусу COVID-19, тепер дослідники стверджують, що в дезінфекції поверхонь може і не бути необхідності.

Про це в інтерв’ю виданню NPR розповів мікробіолог американського університету Рутжерс Емануель Голдмен.

Ризик заразитись від частинок вірусу, що осідають на поверхні низький, говорить дослідник. «В лікарнях тестували поверхні поблизу пацієнтів з COVID-19 і не виявили заразного вірусу».

«Не виявлено заразного вірусу, бо вірус дуже вразливий і швидко розпадається в оточуючому середовищі», - говорить Голдмен.

Кевін Феннеллі, спеціаліст з респіраторних захворювань в Національному інституті здоров‘я США заявив виданню, що дані на підтвердження необхідності дезінфекції поверхонь, щоб запобігти COVID-19, відсутні.

«Коли люди розпилюють дезінфектор на вулиці та тротуари, стіни та переходи, то мені невідомі дані, які б вказували, що ми інфікуємось від вірусу, який стрибає з тротуарів», - говорить Феннеллі. Він закликає більше провітрювати приміщення а також «використовувати ультрафіолетове антибактеріальне опромінювання», щоб знищити вірус в повітрі.

Експерти зазначають, що найкращий спосіб захиститись від вірусу - це уникати великого скупчення людей, носити маски, часто мити руки.

Дивіться також: В Каліфорнії медсестра, яка заразилася на COVID-19, одужала після 8 місяців боротьби за своє життя. Відео

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG