Спеціальні потреби

У Держдепі відповіли на питання про призупинку видачі деяких американських віз


Прокламація, видана президентом США Дональдом Трампом цього тижня, що тимчасово призупинила в’їзд в країну іноземним працівникам із певним типом віз, викликала велику кількість питань у громадян а також критичні зауваження від низки американських компаній.

На своїй сторінці у Twitter Державний департамент США відповів на деякі питання щодо прокламації. Ми наводимо найбільш важливі роз‘яснення.

Питання: Я маю дійсну візу H1B, H2B, L, або J і мої діти/чоловік або дружина мають похідні візи. Чи можу я в’їхати до США? [ H-1B дає право на роботу висококваліфікованим працівникам, зокрема у сфері ІТ, L видається для трансферу в рамках однієї компанії, H-2B для малокваліфікованих працівників, J видається учасникам освітніх програм - Г. А]

Відповідь: ті, хто мають дійсні візи на 24 червня не підпадають під Прокламацію. Однак ті у кого закінчується дія візи і ті, хто подає на її поновлення підпадають під дію Прокламації.

Питання: Я вже перебуваю у Сполучених Штатах за візою H1B, H2B, J, або L. Що це для мене означає?

Відповідь: Прокламація не має ретроактивної дії. В рамках прокламації візи не будуть скасовуватись. Стосовно подовження статусу, ми спрямовуємо вас до Міністерства внутрішньої безпеки.

Питання: Які візи типу J підпадають під дію Прокламації?

Відповідь: Прокламація стосується тих, хто має візу J і є «стажером, учнем, вчителем, співробітником табору, au pair, або бере участь у літній програмі «навчайся та працюй» а також супроводжуючі таких іноземців».

Питання: Чи матиме це вплив на учасників лотереї «Зелена картка»?

Відповідь: Ця програма має багато етапів, заявники в рамках програми на 2021 рік DV-2021 проходитимуть співбесіду не раніше фінансового року 2021. Однак призупинення не стосується заявників в рамках лотереї за певними виключеннями. Дію прокламації буде завершено 31 грудня, за умови, якщо її не буде подовжено.

Питання: Я - медик, чи є для мене виключення?

Відповідь: Медики-терапевти, які подаються на візи J не підпадають під прокламацію. Медики, які хочуть в‘їхати до США за візою H1B, або L, щоб надавати медичні послуги, або брати участь у дослідженні, пов‘язаному з COVID-19, можуть бути розглянуті для надання виключення.

Дивіться також: Чи стане столиця США 51-м штатом? Відео

Чи стане столиця США 51-м штатом? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:18 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG