Спеціальні потреби

В Демократичній партії США заявляють про дезінформаційну атаку проти Конгресу. Йдеться про розслідування дій Байдена в Україні, вказують ЗМІ


Спікерка Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі
Спікерка Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі

Лідери Демократичної партії в Палаті представників та Сенаті США звернулись з листом до директора ФБР Крістофера Рея з запитом про проведення брифінгу про протидію дезінформації, спрямованій проти виборів у США.

«Нас надзвичайно непокоїть, зокрема те, що Конгрес, як видається, став ціллю координованої кампанії з іноземного втручання, спроб відбілити і посилити дезінформацію з метою вплинути на парламентську діяльність, громадське обговорення та президентські вибори в листопаді», - писали в своєму листі, оприлюдненому в пресі в понеділок, спікерка Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі, лідер меншості в Сенаті США Чак Шумер і представники від Демократичної партії в комітетах з питань розвідки обох палат американського Конгресу.

Конгресмени не назвали країну, яка поширює цю дезінформацію. Однак, деякі американські ЗМІ з посиланням на інформацію з джерел в Сенаті повідомили, що демократів непокоїть розслідування американського сенатора Рона Джонсона стосовно діяльності в Україні колишнього віце-президента США Джо Байдена, який тепер змагається за посаду президента США.

Сенатор Джонсон нещодавно звернувся до деяких колишніх посадовців Державного департаменту США з запитом про надання свідчень в Сенаті. Комітет очолюваний Джонсоном розглядає можливість видати повістки, щоб забезпечити їх свідчення, заявляють у ЗМІ.

Зусилля Джонсона поновились після того, як член українського парламенту Андрій Деркач в пресі звинуватив родину Байденів та Амоса Хохстейна, колишнього посланця з питань енергетики при Держдепі США, у змові з метою вкрасти мільйони з України, пише Politico. Інший український політик, Олександр Онищенко, заявляв російській пресі, що надіслав Джонсону, як сенатору який очолює розслідування проти Байденів більше записів.

В коментарі The Daily Beast у вівторок Джонсон заявив, що «не знає про кожен інформаційний матеріал, який зібрав наш комітет», але відзначив, що комітет перевіряє всю інформацію, яку отримує. «Ми критично ставимось до всього що отримуємо з України, - додав політик. - Гадаю, так потрібно робити».

В передвиборчому штабі колишнього віце-президента США Джо Байдена розкритикували зусилля Джонсона.

Речник Байдена Ендрю Бейтс звинуватив Джонсона в нещирості «з огляду на його [Джонсона] багаторічну підтримку антикорупційної перемоги, якої Джо Байден досягнув в Україні» а також в «просуванні інтересів Росії».

Остін Елтенбург, речник Джонсона та Комітету Сенату з внутрішньої безпеки, заперечив звинувачення штабу Байдена і наголосив, що Джонсон приєднався до запиту представників Демократичної партії щодо брифінгу ФБР з протидії дезінформації.

Він заявив: «Демократи використовують загрозу російської дезінформації в якості зброї проти розслідування, яке їм не подобається».

Дивіться також: УККА закликає партії Трампа та Байдена врахувати Україну у виборчих платформах. Відео

XS
SM
MD
LG