Спеціальні потреби

Консульство Китаю в Х’юстоні перейшло під контроль США


Співробітник FedEx виносить коробку з будівлі консульства Китаю в Х’юстоні, 23 липня 2020 року
Співробітник FedEx виносить коробку з будівлі консульства Китаю в Х’юстоні, 23 липня 2020 року

У п‘ятницю співробітники китайського консульства в американському Х‘юстоні полишили будівлю дипмісії. Від‘їзд дипломатів супроводжувала акція протесту - біля сотні протестувальників поблизу будівлі консульства протестували проти Комуністичної партії Китаю.

Протестувальники біля китайського консульства в Х‘юстоні
Протестувальники біля китайського консульства в Х‘юстоні

Влада США дала 72 години Китаю для закриття роботи консульства, оголосивши звинувачення проти консульства у шпигунській діяльності та заявивши про необхідність захистити інтелектуальну власність США та приватну інформацію американців. Держсекретар США Майк Помпео назвав китайське консульство в Х‘юстоні «центром шпигунства та крадіжки інтелектуальної власності».

Менше ніж за годину після завершення строку, даного владою США Китаю для закриття роботи консульства країни в Х‘юстоні, люди в формі Служби дипломатичної безпеки Держдепу США зайшли до будівлі. Перед цим було силою відкрито бокові двері до будівлі, пишуть американські ЗМІ.

Перед закінченням строку, поліція Х‘юстона перекрила вулиці поблизу будівлі консульства.

Китай засудив рішення США закрити консульство. Китай також вказав США закрити роботу американського консульства в китайському Ченгду.

Консульство США в Ченгду
Консульство США в Ченгду

В суботу співробітники американського консульства готувались полишити будівлю, емблему консульства було знято, повідомляє Reuters.

Дивіться також: Чому 94-річна волонтерка шиє маски усім бажаючим. Відео

Чому 94-річна волонтерка шиє маски усім бажаючим. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:54 0:00

XS
SM
MD
LG