Спеціальні потреби

На МКС виявили нові бактерії, які можуть допомогти вирощувати рослини на Марсі


Модель інтер’єру наукової лабораторії на Міжнародній космічній станції, Г’юстон, Техас
Модель інтер’єру наукової лабораторії на Міжнародній космічній станції, Г’юстон, Техас
З огляду на плани з освоєння Марсу, Національна дослідницька рада США рекомендувала НАСА використовувати МКС в якості експериментального пункту для вивчення мікроорганізмів

Три нові види бактерій виявили науковці на борту Міжнародної космічної станції. Результати відповідного дослідження опублікував науковий журнал Frontiers in Microbiology в понеділок.

Дослідження проводилось впродовж останніх шести років. Астронавти на борту МКС збирали зразки бактерій у різних відсіках станції.

Астронавти вже багато років вирощують рослини на борту МКС а сама станція експлуатується вже близько 20 років.

Три нововиявлені види бактерій належать до метилобактерій. Вони сприяють росту рослин та допомагають рослинам долати патогени і тому можуть стати в нагоді при освоєнні Марса, зауважують дослідники.

«Щоб вирощувати рослини в екстремальних місцях, де ресурси мінімальні, дуже важливо виокремити нові мікроорганізми, які допоможуть рослинам зростати в стресових умовах», - заявляють науковці з лабораторії НАСА в Пасадені, Кастурі Венкарсерваан та Нітін Кумар Сінгх, які брали участь у дослідженні.

З огляду на плани з освоєння Марсу, Національна дослідницька рада США рекомендувала НАСА використовувати МКС в якості експериментального пункту для вивчення мікроорганізмів.

Науковці хочуть назвати новий вид «метилобактерія Аджмалій» на честь вченого, який досліджував біорозмаіїття Мухаммада Аджмал Хана.

Дивіться також: Як допомагає Європа Україні з наданням вакцини?

Як допомагає Європа Україні з наданням вакцини? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:09 0:00

XS
SM
MD
LG