Спеціальні потреби

Екологічно чистіша, більш економна і децентралізована – як Україна планує відбудувати зруйновану росіянами енергетичну систему


На фото - майстер із ремонту взуття працює на власній кухні під час відключення електроенергії в місті Торецьк на сході Донецької області, 22 червня 2024 р. Roman PILIPEY/AFP
На фото - майстер із ремонту взуття працює на власній кухні під час відключення електроенергії в місті Торецьк на сході Донецької області, 22 червня 2024 р. Roman PILIPEY/AFP

У ніч на 6 липня Росія атакувала Україну безпілотниками, завдавши шкоди енергооб'єкту на Сумщині.

Агенція Reuters пише про посилення бомбардування українського енергетичного сектора, що спричинило тривалі відключення електроенергії по всій країні. Associated Press з посиланням на українську владу інформує, що внаслідок російських ударів протягом ночі понад 100 000 домогосподарств залишилися без світла.

Атака також перекрила водопостачання у Сумах, пошкодивши лінії електропередач, які живлять насосну систему.

В “Укренерго” повідомили, що на ранок енергоживлення більшості споживачів відновлене, тривають подальші аварійно-відновлювальні роботи.

Загалом у ніч на 6 липня 2024 року росіяни завдали удару 27-ма ударними БпЛА типу Shahed-131/136 із Криму та Курської області, з них 24 були збиті, інформують Повітряні сили України.

Тим часом видання The Washington Post констатує: “Путін ненавмисно прискорив перехід України до більш екологічних варіантів енергетики”. Росія, пише видання, знищила енергетичний сектор України, тому його відбудовують більш “зеленим”.

“Попри те, що українці переживають один з найтемніших часів у своїй історії, влада бачить перевагу: Україна може побудувати чистіший, екологічно чистий енергетичний сектор”, – цитує газета прагнення української сторони.

План, за інформацією WSJ, полягає в тому, щоб перейти від великих димових теплових електростанцій до суміші відновлюваних джерел енергії, як-от вітру та сонця, акумуляторних батарей та біопаливних установок.

По всій країні планується розмістити мережу менших газових турбін, які вироблятимуть електроенергію для кожного невеликого містечка чи району, що зробить галузь менш вразливою до атак.

Через вторгнення Росії Україна запровадить низьковуглецеву енергетичну систему раніше багатьох європейських країн
Володимир Кудрицький

Володимир Кудрицький, генеральний директор “Укренерго”повідомив виданню, що “через вторгнення Росії Україна запровадить низьковуглецеву енергетичну систему раніше багатьох європейських країн”.

Українська енергетика втратила понад 80% потужностей теплової енергогенерації і понад 40% потужностей гідроенергостанцій.

У відбудові знищеної інфраструктури України, як повідомляв Голос Америки, допомагає Агентство США з міжнародного розвитку – USAID.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG