Спеціальні потреби

Українці адаптуються до війни - МВФ покращив прогноз економіки України


Українське сільське господарство продовжує працювати попри війну. Фото: Київська область, серпень 2023 року
Українське сільське господарство продовжує працювати попри війну. Фото: Київська область, серпень 2023 року

Міжнародний валютний фонд значно покращив прогноз для економіки України на 2023 рік. Фонд прогнозує 2% зростання ВВП країни.

Серед причин покращення прогнозу - зростання внутрішнього попиту, уповільнення інфляції та стабільність валютного ринку.

"Компанії та домогосподарства адаптуються до війни в країні", - йдеться в Світовому економічному огляді, який Фонд опублікував у вівторок.

Покращення прогнозу для України на 5 відсоткових пунктів порівняно з весняними оцінками, дозволило МВФ дещо покращити економічний прогноз для європейських країн з економіками, що розвиваються. Прогноз для Росії також покращено. Фонд прогнозує, що економіка Росії зростатиме на 2,2% в 2023 році, що є покращенням оцінки на 0,7 відсоткових пункта порівняно з весняним прогнозом.

Минулого року, українська економіка впала на 29,1%, а російська впала на 2,1%, заявили у Фонді.

Фонд назвав припинення війни Росії проти України найбільш ефективним заходом, щоб покращити світові економічні перспективи.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG