Спеціальні потреби

США ввели нові санкції, щоб обмежити доступ Росії до військових поставок, скоротити виручку від енергетики, природних ресурсів


Фото для ілюстрації: санкції
Фото для ілюстрації: санкції

120 осіб та організацій підпали під нові санкції США, запроваджені 20 липня через російську війну в Україні, повідомили в уряді США.

"Сьогоднішні дії - ще один крок в наших зусиллях із обмеження військової потуги Росії, її доступу до військових поставок, економічної виручки, - заявив заступник міністра фінансів США Воллі Адеємо. - Поки Росія продовжує вести неспровоковану та жорстоку війну проти України, ми будемо вводити санкції, щоб позбавити Росію необхідний їй технологій і зірвати здатність військового виробництва в Росії поповнювати поставки".

Низка компаній, що підпали під нові санкції, передавали користувачам в Росії компоненти, які знаходили в таких видах зброї, використаної проти України, як крилаті ракети "Калібр", крилаті ракети "Х-101" та БПЛА "Орлан-10", повідомляє Міністерство фінансів США.

Зокрема йдеться про компанії з Киргизії, які часто експортували підконтрольні компоненти електроніки та інші технології до Росії, після початку повномасштабного вторгнення до України. Певна кількість таких поставок товарів подвійного призначення потім потрапляли до оборонного сектору Росії, мовиться в повідомленні. Серед інших компаній, які США звинувачують в обході експортних обмежень та санкцій і постачанні компонентів для російської війни, під санкції потрапили компанії з ОАЕ та Росії.

Окремо США розширили санкції проти підприємств оборонного комплексу Росії, додали до санкційного переліку п'ять російських банків, а також інвестиційний "Фонд розвитку енергетичного комплексу".

Державний департамент також ввів санкції проти низки космічних компаній Росії, приватних військових груп, перевізників енергоресурсів, тощо.

"Санкції обмежать доступ Росії до критично важливих матеріалів, обмежать майбутнє виробництво та експорт енергії, використання міжнародної фінансової системи та покарають співучасників в ухиленні від санкцій", - заявив держсекретар США Ентоні Блінкен в четвер.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG