Спеціальні потреби

Пентагон: "Група Вагнера" не бере значної участі в бойових операціях в Україні


Речник Пентагону Пет Райдер
Речник Пентагону Пет Райдер

Більшість сил російської "Групи Вагнера" перебувають на окупованій території України, але не беруть значної участі в бойових діях в Україні, заявив речник Пентагону США Пет Райдер під час брифінгу для преси.

"Загалом, на цьому етапі, ми не бачимо, щоб сили "Вагнера" брали будь-яку значущу участь у підтримці бойових операцій в Україні", - наголосив Райдер, відповідаючи на питання ЗМІ в четвер.

За оцінками Пентагону, більшість з цих сил перебувають на окупованих територіях України, але "насправді фактично вже не надають значні бойові можливості", заявив посадовець.

Російський президент Путін в четвер наголосив на тому, що "Група Вагнера" не має юридичного статусу. "ЧВК Вагнера не існує!" - сказав Путін в інтерв'ю російським ЗМІ.

В керівництві Росії чимало “тертя і збентеження” після спроби заколоту “Групи Вагнера”, вважає голова Об’єднаного комітету начальників штабів США Марк Міллі. Про це генерал сказав журналістам цього тижня.

Міллі не озвучив, який вплив це має на стан бойових дій в Україні.

“На стратегічному рівні цілком зрозуміло, що є значна кількість тертя та збентеження, – сказав генерал. – На вищих рівнях відбувається багато драми”.

Тоді як російська війська на нижчих щаблях більше зосереджені на ситуації на місці та “виживають день у день”, воюючи з Україною.

Про нестабільність в Кремлі говорив і президент Франції Еммануель Макрон . Він назвав Росію “крихкою у військовому та політичному плані”. За його словами, дії найманців "Групи Вагнера" показали слабкість Росії.

Під час саміту НАТО у Вільнюсі 12 липня Еммануель Макрон також наголосив: “Час зараз грає на руку України, тому що Росія показала перші ознаки розколу”.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG