Американські касетні снаряди допоможуть Україні не допустити перемоги Росії, й це збереже життя мирних українців. Так для телеканалу ABC Джон Кірбі, представник Ради національної безпеки Білого дому, пояснив рішення Білого дому про надання такого типу боєприпасів.
"Я думаю, ми всі можемо погодитися з тим, що російські війська вбивали і продовжуватимуть вбивати більше мирних жителів — будь-то касетні боєприпаси, безпілотники, ракетні атаки чи просто атаки на фронті — ніж, ймовірно, буде тих, хто постраждає від використання цих касетних боєприпасів, які будуть використані для обстрілів позицій російських військ на території України", - сказав він.
За його словами, Україна намагатиметься обмежити вплив таких бомб за межами поля бою, й касетні боєприпаси постачаються зараз, щоб компенсувати те, як швидко українські сили витрачають свою іншу артилерію, надану Заходом. "Це буквально перестрілка... У них закінчуються боєприпаси, - сказав він. - Ми намагаємося наростити наше виробництво артилерійських снарядів, які вони використовують найчастіше. Але цей рівень виробництва все ще не такий, як ми хотіли".
"То ви надсилаєте ці касетні боєприпаси, тому що у нас недостатньо тих боєприпасів, які їм потрібні?", - перепитала журналістка. "Це правильно", — сказав Кірбі.
Він також припустив, що кластерні бомби мають бути тимчасовим рішенням, "щоб допомогти подолати розрив, оскільки ми нарощуємо виробництво звичайних... артилерійських снарядів".
Кірбі додав: "Ми цілком усвідомлюємо занепокоєння щодо жертв серед цивільного населення та нерозірваних боєприпасів, на які натрапляють цивільні особи або діти та отримують поранення. Звичайно, ми пам'ятаємо про це. І ми будемо зосереджуватися разом з Україною на розмінуванні".
Раніше представник оборонного відомства розповів CNN, що рівень несправностей в американських касетних боєприпасах, які США готують до відправлення Україні, складає 2,35% або менше. Відсоток несправності касетних боєприпасів означає те, як часто такі бомби, розкидані боєприпасами на великій території, не вибухають, створюючи довгостроковий ризик для цивільних осіб.
Журналістка ABC також запитала Кірбі про доцільність зустрічей у квітні колишніх американських високопосадовців із російськими представниками влади для обговорення можливих мирних перемовин. Кірбі сказав, що уряд США не брав участі в переговорах, але загалом знав про них. "Ми не передавали через них повідомлення. Ми не готували для них сцену, - сказав він. - Ми не заохочували ці дискусії чи жодним чином їх породжували".
Кірбі сказав, що обговорення приватних громадян США питань із росіянами "не є чимось незвичайним", але сказав: "Президент (Байден) був непохитний: про припинення війни в Україні нічого не буде сказано без України за столом переговорів".
Щодо саміту НАТО та ймовірного членства України у майбутньому, Кірбі сказав, що союзники продовжуватимуть підтримувати Україну, але Київ повинен здійснити економічні та політичні реформи, перш ніж приєднатися до Альянсу, хоча Захід продовжить допомагати Києву захищатись від війни Росії.
Ця підтримка включає винищувачі F-16 для ЗСУ, але не очікується, що вони надійдуть до кінця року. "Ми збираємося працювати з деякими союзниками та партнерами, щоб провести підготовку пілотів на F-16, що розпочнеться дуже-дуже скоро", - сказав Кірбі, "і ми працюватимемо над тим, щоб доставити ці літаки в Україну якомога швидше".
Тим часом президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю ABC заявив, що зволікання західних партнерів у наданні Києву обіцяного озброєння призводить до більших втрат на полі бою, однак він висловив вдячність за надану допомогу. "F-16 або будь-яке інше обладнання, яке нам потрібно, дасть нам можливість рухатися швидше, врятувати більше життів", - сказав Зеленський.
Форум