Спеціальні потреби

Банки розвитку країн G7 створюють інвестиційну платформу для України


Про домовленість було оголошено в рамках зустрічі міністрів фінансів країн "Групи семи" в Токіо
Про домовленість було оголошено в рамках зустрічі міністрів фінансів країн "Групи семи" в Токіо

Банки розвитку країн "Групи семи" домовились створити інвестиційну платформу для України, повідомляє Європейський банк реконструкції та розвитку.

Серед банків-учасників інвестиційної платформи, крім ЄБРР, - банки розвитку з Японії, Італії, Канади, США, Великої Британії та Німеччини. Спільна інвестиційна платформа, за задумом, допоможе банкам, які не присутні в Україні, брати участь в проектах відбудови.

"Потреби України в період відбудови - широкі і перевищують масштаб будь-якої однієї установи. В результаті потрібна уважна координація між партнерами України, щоб максимізувати ефективність, створити синергію та збільшити ефект", - йдеться в повідомленні ЄБРР.

ЄБРР, який є найбільшим інституційним інвестором в Україні, прагне збільшити допомогу Україні ще до того, як завершиться війна. "Що більше Україна отримає підтримки зараз, то більше економіка зможе відновитись", - cказала в інтерв'ю Голосу Америки президентка ЄБРР Оділь Рено-Бассо. Вона наголосила на тому, що український бізнес продовжує працювати, попри складнощі, вважаючи це важливим внеском до перемоги. "Бізнес постраждав, але багато компаній вижили. Це дуже важливо, бо зменшує ціну відбудови", - заявила Рено-Бассо.

Засідання міністрів фінансів країн G7 відкрилось в Токіо 11 травня
Засідання міністрів фінансів країн G7 відкрилось в Токіо 11 травня

Домовленість було досягнуто під час обговорень в Токіо, де відбувається зустріч міністрів фінансів країн "Групи семи". Звертаючись до преси в Токіо, міністерка фінансів США Дженет Єллен напередодні назвала серед пріоритетів зустрічі міністрів допомогу Україні і підкреслила, що США підтримуватимуть Україну стільки, скільки потрібно.

Вона також схвально відгукнулась щодо програми МВФ, яку нещодавно фонд оголосив для України, в рамках якої донори передбачили допомогу обсягом 115 мільярдів доларів впродовж декількох років для підтримки економічної стабільності в Україні та фінансування нагальних потреб відбудови.

"Програма підтримає відданість президента Зеленського [реформам] щодо підзвітності та високих стандартів управління. Це допоможе українським посадовцям в сфері економіки впевнено просувати економічні питання в наступні місяці та роки", - заявила Єллен.

  • 16x9 Image

    Оксана Бедратенко

    Вебредакторка, журналістка, економічна оглядачка Української служби Голосу Америки. Висвітлюю теми міжнародних санкцій, економіки воєнного часу, світові тенденції на ринках нафти та газу, новини фінансової сфери. Пояснюю просто складні теми міжнародних відносин, економіки США, України та світу, як в розлогих статтях, так і в коротких графічних відео.

Форум

XS
SM
MD
LG