Спеціальні потреби

Блінкен: Україна має необхідні ресурси, щоб повертати території


Держсекретар США Ентоні Блінкен та міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі під час спільної прес-конференції
Держсекретар США Ентоні Блінкен та міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі під час спільної прес-конференції

Держсекретар США Ентоні Блінкен вважає, що Україна має необхідні засоби, щоб повертати території, захоплені Росією за час повномасштабного вторгнення. Про це Блінкен заявив у вівторок під час спільної прес-конференції з міністром закордонних справ Великої Британії Джеймсом Клеверлі.

"Справа не лише в зброї, а й у підготовці українських військових, - сказав головний дипломат США. - і Сполучене Королівство бере активну участь у цій підготовці. Важливо також, щоб українці могли обслуговувати обладнання, яке ми їм надаємо. І звісно, щоб у них були вивірені плани для досягнення успіху. За моїми власними оцінками, у всіх цих вимірах українці вже мають те, що їм потрібно, щоб продовжувати успішно повертати території, захоплені силою Росією за останні 14 місяців".

Своєю чергою Клеверлі додав, що союзники постійно координують надання допомоги Україні між собою та з Україною, щоб переконатись, що вона відповідає потребам на полі бою.

"Ми постійно переоцінюємо та координуємо між собою та з українцями, підтримку, яку ми їм надаємо, щоб переконатися, що вона відповідає потребам часу: протитанкові ракети на ранніх етапах, згодом системи протиповітряної оборони, навчання їхніх сухопутних військ, надання бронетехніки та боєприпасів — все це створює можливість для них чинити ефективний спротив російським військам і витісняти їх з України", - заявив Клеверлі.

Британський дипломат не надав деталі майбутніх пріоритетів, вказавши, що "будь-що пов’язане з оперативними деталями щодо характеру, часу чи масштабу нашої майбутньої підтримки поки недоречно обговорювати публічно".

Клеверлі підкреслив ефективність зусиль союзників, а також волю українців у боротьбі проти російської агресії.

"Ми щоразу бачили, як українці і політично, і у військовому плані швидко вчилися, були зосереджені на ефективному використанні підтримки, яку ми їм надаємо, незмінно перевершували наші очікування і, звісно, очікування Володимира Путіна", - заявив британський дипломат.

Посадовець нагадав, що допомога Україні має надходити незалежно від того, як розвиватиметься ситуація на полі бою: "Це не кіно, це реальне життя і тут не може бути певності. Українці незмінно перевершують наші очікування, але на війні не може бути жодних гарантій. Тому ми маємо визнати, що ми надаємо українцям величезну підтримку, і нам потрібно продовжувати їх підтримувати, незалежно від того, чи принесе цей майбутній контрнаступ величезні переваги на полі бою".

Як повідомляв Голос Америки, американські видання припускають, що Британія, ймовірно, готується надіслати Києву ракети великої дальності. Лондон став лідером між західних союзників із надання нових досконаліших систем озброєння для України, зокрема першим оголосив про навчання українських пілотів на винищувачах західного зразка і надання Києву важких бойових танків Challenger 2.

Форум

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG