Спеціальні потреби

МАГАТЕ закликає захистити ЗАЕС, на тлі повідомлень про бойові позиції РФ на ядерних реакторах


Архівне фото: директор МАГАТЕ Маріано Гроссі 
Архівне фото: директор МАГАТЕ Маріано Гроссі 

Росія створює оборонні позиції на будівлях ядерних реакторів, йдеться в оцінці британського оборонного відомства, виданій 27 квітня. Аналіз знімків, повідомляє Міноборони Великої Британії, свідчить, що на березень 2023 року російські сили створили бойові позиції на дахах декількох із шести будівель реакторів на ЗАЕС.

У відомстві зазначили, будівлі добре укріплені, тому пряме руйнування будівлі з катастрофічними наслідками не є ймовірним, однак зауважили, що включення ЗАЕС до тактичного оборонного планування "збільшує ризик шкоди для систем безпеки ЗАЕС, якщо бойові дії точитимуться навколо ЗАЕС".

В п'ятницю директор МАГАТЕ Маріано Гроссі наголосив на нагальній потребі домовитись про захист Запорізької АЕС з огляду на "збільшення військової присутності та активності в регіоні". Про це йдеться в заяві Гроссі щодо стану ЗАЕС, виданій 28 квітня.

Гроссі заявив, що напередодні відбулась ротація спостережної місії на станції. Місія присутня на станції вже вісім місяців.

Станція продовжує залежати від єдиної лінії енергопостачання, а запасна лінія не працює з часу обстрілів 1 березня, йдеться в заяві. Ситуація з персоналом залишається складною, сказав Гроссі. Він також заявив, що український президент Володимир Зеленський підтримав пропозицію МАГАТЕ щодо медичної допомоги персоналу українських АЕС.

Форум

XS
SM
MD
LG