Спеціальні потреби

Майже всі обіцяні союзниками по НАТО бойові машини вже в Україні - Столтенберг 


Архівне фото: Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг 
Архівне фото: Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг 

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що союзники по НАТО доставили в Україну майже всі бойові машини, які обіцяли.

"Більше 98% бойових машин, обіцяних Україні вже доставлено", - сказав Столтенберг під час спільної прес-конференції з прем'єр-міністром Люксембургу Хав'єром Беттелем в четвер.

Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

Союзники загалом надали обладнання та навчання для дев'яти бронетанкових бригад в Україні, зауважив посадовець. Він додав, що країни НАТО та партнери надали Україні 1550 бронемашин та 230 танків, "щоб допомогти повернути території захоплені російськими силами".

Напередодні про те, що українці добре готові для контрнаступу проти російських військових, заявив головнокомандувач Об'єднаних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі. Він також додав, що понад 98 відсотків обіцяної Києву бойової техніки вже поставлено.

«Згідно з моделюванням, яке ми дуже ретельно провели разом з ними, українці перебувають у хорошій позиції», — сказав генерал Крістофер Каволі під час слухань у Комітеті зі збройних сил Конгресу в середу. Генерал додав, що військові США працювали з українськими колегами над можливістю неочікуваного для супротивника нападу.

На цьому ж слуханні генерал запевнив, що Збройні сили України отримають необхідну зброю вчасно для майбутнього контрнаступу проти російських військ.

Під час прес-конференції в четвер Столтенберг також привітав телефонну ромову президента України Володимира Зеленського та президента Китаю Сі Цзіньпіна і зауважив, що для китайського лідера важливо розуміти точку зору України. Він, однак, зауважив, що розмова "не змінює того факту, що Китай не засудив російську незаконну війну, незаконне вторгнення до України".

Раніше цю телефонну розмову привітали США та Франція.

"Ми досить довго заявляли, що вважаємо, що для президента Сі та офіційних осіб КНР важливо отримати українську точку зору щодо цього незаконного та неспровокованого вторгнення Росії, - заявив представник Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі. - Чи призведе це до якогось значущого мирного руху, плану чи пропозиції, я не думаю, що ми знатимемо про це зараз".

"Ми давно говорили, що хочемо, аби ця війна закінчилася, вона може закінчитися негайно, якщо Путін виведе війська, але цього, схоже, не буде найближчим часом. Також, як ми казали, нічого про Україну без України, і якщо буде досягнутий мир шляхом переговорів, це має статись тоді, коли президент Зеленський буде готовий до цього, коли він зможе це робити з позиції сили", - додав Кірбі.

Форум

XS
SM
MD
LG