Спеціальні потреби

Росія впивається своєю культурою брехні та традицією дипломатії заручників - Елізабет Вілан


Архівне фото: Пол Вілан
Архівне фото: Пол Вілан

«Я тут, щоб сказати Росії: звільніть Пола Вілана», — сказала Елізабет Вілан, сестра Пола, у виступі перед засіданням Ради Безпеки ООН, на якому головує міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров.

Американець Пол Вілан, колишній консультант з морської піхоти та корпоративної безпеки, перебуває у в’язниці в Росії з грудня 2018 року за звинуваченнями у шпигунстві, які його родина та уряд США назвали безпідставними.

«Пол не вчинив злочину, але злочин було скоєно проти нього», — сказала Вілан звертаючись до преси разом з послами США, Ірландії та Канади в ООН.

«Я вже не знаю, як виглядає мій брат. Зображення, які ми бачимо на телебаченні та в новинах, це життя Пола Вілана, яким він жив до того, як його взяли в полон. З моменту суду над ним, майже три роки нікому не дозволяли фотографувати його», – сказала Вілан.

«Пол був директором з корпоративної безпеки. У нього була робота, яку він любив... життя, повне надії та можливостей. Все те, що у нього відібрала Росія, країна, яка впивається своєю культурою брехні, своєю традицією дипломатії заручників», – сказала вона.

Вілан додала, що один із способів долучитися до ефективної багатосторонності — це протистояти тим країнам, які вдаються до дипломатії заручників.

Крім того, Вілан згадала справу Евана Ґершковича, американського журналіста, якого Росія незаконно затримала за звинуваченнями у шпигунстві – за тими же звинуваченнями, за якими її брата засудили в Росії до 16 років ув’язнення.

У неділю Росія звинуватила США у відмові російським журналістам у візах для висвітлення головування міністра закордонних справ Сергія Лаврова в Раді Безпеки ООН у Нью-Йорку, пообіцявши, що Москва «не забуде і не пробачить» цього питання. В Державному департаменту поки не прокоментували цю ситуацію.

Посолка США в ООН Лінда Томас-Грінфілд у своєму виступі перед засіданням Ради Безпеки сказала, що головування Росії на засіданні неможливо ігнорувати.

«Росія, яка скликала сьогоднішню зустріч, вторглася до сусідів в Україні та вдарила в саме серце Статуту ООН. І Росія знову і знову порушує універсальні права людини та фундаментальні свободи як за межами, так і всередині своїх кордонів – це включає довільне затримання політичних активістів, журналістів та лідерів опозиції, а також неправомірне затримання американських громадян», – сказала вона.

Посолка додала, що США не зупиняться, не заспокояться і не пом’якшать позицію, доки Пол, Еван і всі заручники та незаконно затримані американці не будуть повернуті цілими та неушкодженими.

Як раніше повідомляв Голос Америки, напередодні головування РФ на засіданні Ради Безпеки ООН усі 27 послів Європейського Союзу зробили спільну заяву, в якій засудили дії Росії в Україні.

Заяву озвучив Олоф Скоог, представник Європейського Союзу в ООН: «Я тут разом із 27 послами Європейського Союзу. Ми хочемо зробити заяву щодо дебатів, які розпочнуться в Раді Безпеки. Росія намагається зобразити себе захисником статуту ООН і багатосторонності. Ніщо не може бути дальшим від істини. Це цинічно. Ми всі знаємо, що поки Росія руйнує, ми будуємо. Поки вони порушують, ми захищаємо. Статут ООН, Генеральна Асамблея ООН, Міжнародний суд, Міжнародний кримінальний суд, куди не глянь, Росія зневажає».

На завершення свого головування в Раді Безпеки ООН у квітні Росія ініціювала засідання, щоб «висвітлити принципи Статуту ООН». Щомісяця головування Ради Безпеки змінюється між 15 членами.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть NASAMS і Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG