Спеціальні потреби

Посол США: Росія порушує зернову угоду і сподівається "задушити українську економіку"


Архівне фото: зерновий термінал в Одесі
Архівне фото: зерновий термінал в Одесі

Понад 50 кораблів чекають у протоці Босфор на дозвіл відправитися в українські порти, щоб завантажити зерно, яке піде на харчування тих, хто його потребує, написала у Twitter посол США в Україні Бріждит Брінк.

Вона звинуватила Росію в тому, що та намагається "задушити українську економіку і сповільнити потік продовольства замість того, щоб дотримуватися умов угоди".

Посадовиця нагадала, що в березні в рамках ініціативи "Зерно з України" та за сприяння USAID до Ємену відправився вантаж пшениці. Поставка, профінансована Іспанією та Францією, "надасть можливість нагодувати 4 мільйони людей, демонструючи, як Чорноморська зернова ініціатива дозволяє українським фермерам годувати світ", йдеться в дописі посадовиці.

Про те, що Росія 17 квітня вдруге заблокувала інспекції суден в територіальних водах Туреччини йдеться в повідомленні українського міністерства інфраструктури.

"Таким чином російська сторона намагається встановити контроль над кількістю завантаженого флоту та напрямами його роботи, що є порушенням міжнародних норм та положень «Зернової ініціативи». Це є черговою спробою диктувати всьому світу свою політику, ставити під загрозу продовольчу безпеку та використовувати їжу як зброю", - заявило українське відомство.

В міністерстві висловили сподівання, що ООН та Туреччина зможуть забезпечити виконання процедур для експорту.

Форум

XS
SM
MD
LG