Спеціальні потреби

"Польща хоче побудувати найсильнішу армію в Європі", й для цього співпрацює зі США - Моравецький у Вашингтоні


Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький і віце-президентка США Камала Харріс у Вашингтоні, 11 квітня 2023. REUTERS/Jonathan Ernst
Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький і віце-президентка США Камала Харріс у Вашингтоні, 11 квітня 2023. REUTERS/Jonathan Ernst

Безпекові зобов'язання Сполучених Штатів перед союзниками по НАТО є непохитними, заявила віце-президентка США Камала Гарріс під час зустрічі з прем'єр-міністром Польщі Матеушем Моравецьким у Вашингтоні.

"Польща є цінним союзником, партнером і другом. Ми маємо тривалі відносини, засновані на спільних пріоритетах і демократичних цінностях, - заявила Гарріс. - Коли ми вперше говорили понад рік тому, метою була координація відповідей після того, як Росія почала неспровокований напад на Україну. Відтоді я їздила до Варшави в березні 2022 року, де ви люб’язно прийняли мене, і ми продемонстрували світові силу нашого альянсу перед обличчям агресії Росії".

Вона додала: "Ми дуже чітко заявили, і президент (Джо Байден) також дуже чітко заявив президенту Дуді, що зобов’язання Сполучених Штатів перед нашими союзниками по НАТО - непохитні. І зобов’язання Сполучених Штатів фактично призвели до збільшення кількості військ, які ми направили до Польщі, як ви знаєте. Власне, через це ми створили новий постійний штаб армії".

Моравецький зазначив, що дві країни разом стоять на захисті свободи українського народу. "Багато американців можуть запитати себе, чому агресія Росії проти України така важлива і для Америки, оскільки вона важлива, критично важлива для Європи, це зрозуміло, але чому також для Америки? Відповідь: напад Росії на Україну це лише початок. Наслідки цієї війни вже сягнули США", - сказав він.

Моравецький також заявив: "Польща хоче побудувати найсильнішу армію в Європі. Ось чому ми хочемо співпрацювати з найпередовішою оборонною промисловістю у світі, якою є американська промисловість, і Польща вірить, що лише сильний трансатлантичний альянс є відповіддю на цей привид імперіалізму, колоніалізму і націоналізму".

У статті використано матеріали Reuters

Форум

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG