Спеціальні потреби

Безпрецедентно для країни під час війни - експерти реагують на оголошення про нову програму МВФ для України


МВФ та Україна узгодила 4-річну програму на робочому рівні
МВФ та Україна узгодила 4-річну програму на робочому рівні

Україна узгодила з Міжнародним валютним фондом нову програму обсягом 15,6 млрд дол. Програму узгоджено на робочому рівні і її затвердження потребує схвалення на рівні виконавчої ради Фонду.

Голова місії МВФ Гевін Грей висловив сподівання, що рішення "дозволить мобілізувати масштабне фінансування на пільгових умовах від міжнародних донорів України та партнерів під час тривання програми".

Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

Грей зазначив, що на додаток до гуманітарних страждань, вторгнення Росії до України "має спустошливий вплив на економіку - дільність скоротилась на 30% в 2022 році, значну частину капіталу зруйновано, рівень бідності зріс".

В МВФ очікують на "поступове економічне відновлення в наступні квартали, під час того, як відновлюється діяльність, після значної шкоди для цивільної інфраструктури", однак вказують на ризики, пов'язані з можливою ескалацією конфлікту.

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль подякував Фонду за домовленість і заявив в Telegram, що "в умовах рекордного дефіциту бюджету ця програма допоможе нам профінансувати всі критичні видатки, зберегти макрофінансову стабільність та посилити нашу взаємодію з іншими міжнародними партнерами".

Міністр фінансів США Дженет Єллен привітала програму і сказала, що "амбітна програма МВФ з відповідними умовами, є критично важливою для підтримки зусиль України з реформ, включаючи зміцнення стандартів управління, зменшення ризиків корупції, а також для такої необхідної фінансової підтримки", - цитує посадовицю FT.

Оглядачі називають домовленість щодо програми безпрецедентною. "Безпрецедентно для МВФ надати величезну програму позики країні у війні. Знак підтримки Заходу", - твітує британський економіст Тімоті Еш.

"Вперше за 77-річну історію Фонд погодився надати кредит країні, що перебуває у війні", - пише Bloomberg.

Форум

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG