Спеціальні потреби

Приватні військові компанії можуть посилити хаос в Росії, якщо режим Путіна впаде - експерт


Штаб-квартира російської компанії "Газпром" в Санкт-Петербурзі. Росія Архівне фото
Штаб-квартира російської компанії "Газпром" в Санкт-Петербурзі. Росія Архівне фото

"Російські приватні військові компанії, які не мають військових стандартів, збільшать хаос всередині Росії, якщо уряд Путіна впаде". Такою оцінкою поділився генерал США у відставці, колишній командувач сил США у Європі Марк Гертлінг.

Так він прокоментував у Twitter допис аналітика Сергія Сумленного, який назвав "надзвичайно важливим". Своєю чергою, Сумленний в коментарі для німецького видання Bild вказує, що російські компанії, як "Газпром", або "Роснєфть", створюють власні приватні військові компанії, що може означати, що російські еліти "готуються до сценарію воєнної поразки в Росії і вакууму влади після цього".

А от колишній командувач Сухопутних сил США в Європі Бен Годжес зауважив в коментарі виданню Newsweek, що існування приватних військових компаній в Росії свідчить про "відсутність єдиної військової структури в Росії, що дозволило Україні бути успішною на полі бою". Годжес також відзначив, що метою створення таких компаній може "в очікуванні падіння Росії" служити як захистом, так і для конкуренції з Путіним.

Раніше цього місяця Міністерство оборони України повідомило, з посиланням на дані розвідки, що російський уряд дозволив "Газпрому" створити "приватну безпекову організацію" задля захисту "паливних та енергетичних об'єктів". Про таке рішення уряду Росії повідомили і деякі західні ЗМІ.

На відміну від інших енергокомпаній світу, які мають безпекові підрозділи для охорони віддалених об'єктів, підрозділи "Газпрому", ймовірно діятимуть всередині Росії, вказує Forbes.

Російську приватну військову компанію "Група Вагнера" звинувачують у численних воєнних злочинах. США вважає її транснаціональною злочинною організацією.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG